15 kwi 18

Adi znowu łapie, Kieciu z pięknym trafieniem.

Lotnik - Woskar 3:0

Jeżeli któryś z kibiców, którzy wybrali się w słoneczne popołudnie na Sportową 13 poddał chociaż przez chwilę pod wątpliwość zasadność swojej decyzji, to piłkarze Lotnika rozwiali jego niezdecydowanie w 100%.

Od początku spotkania Lotnik atakował swojego rywala. Pierwszą okazję miał już w 5 minucie Krzysztof Kieć jednak jego strzał obronił Kosiński. Goście jednak nie zamierzali położyć się na twardej jeżowskiej murawie i w 9 minucie po rzucie rożnym i błędzie Jarosza, swoją okazję miał Rudnicki. Niestety dla Woskara były zawodnik Lotnika fatalnie przestrzelił. Trzy minuty później kolejną szanse mieli Lotnicy po rzucie rożnym i wybiciu golkipera gości piłkę przejął Michał Piwiński i dośrodkował w pole karne. Idealnie na dośrodkowanie wchodził Białkowski, jednak jego kolega z drużyny - Daniel Ziomek nie usłyszał swojego kapitana i przeciął przelatującą piłkę. Niestety jego strzał ominął bramkę rywala. W 15 minucie do głosu doszli znowu goście. Walczak dośrodkował w pole karne a wbiegający Kowalski strzelił minimalnie obok dłuższego słupka Jarosza.

W kolejnych minutach inicjatywę przejęli znowu Lotnicy. Szczęścia strzałami z dystansu próbowali kolejno Górski i Kieć. Niestety oba strzały były niecelne. Lotnik znowu zagroził w 30 minucie kiedy efektownym strzałem sprzed pola karnego popisał się Suchanecki. Strzał pod poprzeczkę był jednak zbyt bliski środka bramki o Kosiński wybił piłkę nad poprzeczkę. Kolejne dwa strzały stały się udziałem Niemirskiego. Pierwszy spoza pola karnego - bardzo niecelny, drugi oddany lewą nogą po ładnej akcji z okolic pola karnego wyłapał bramkarz przyjezdnych. Wydawało się, że do przerwy nic się już nie wydarzy i wtedy wspomniany wyżej Niemirski faulował w polu karnym. Do piłki podszedł Julian Rudnicki ale kolejny raz znakomita interwencja popisał się Adrian Jarosz, który obronił 2 z rzędu rzut karny w kolejnym meczu! Kto wie jak potoczyłyby się losy tego spotkania gdyby piłka znalazła się w siatce.

Do przerwy Lotnik - Woskar 0:0

Po przerwie to goście ruszyli ostro do przodu. Pierwszą okazję miał Kowalski, którego rzut wolny obronił bramkarz z Jeżowa. W 51 minucie zaskakującym strzałem popisał się wprowadzony za Bereźnickiego - Kierlik, który o mały włos nie zaskoczył bramkarza rywali strzałem z 40 metrów. Wreszcie worek z bramkami otworzył w 64 minucie Piwiński, który otrzymał piłkę od Suchaneckiego minął dwóch rywali, wbiegł w pole karne i strzałem lewą nogą nie dał szans Kosińskiemu. Lotnik - Woskar 1:0.

Rywal nie składał jednak broni i w 66 minucie swoją okazję miał Lisowski, który prawie z połowy boiska omal nie pokonał Jarosza. Piłka bowiem w końcowej fazie lotu odbiła się od twardej murawy i minimalnie minęła górną część bramki.  Popularny "piwko" miał również udział przy kolejnej bramce. Pomocnik Lotnika zagrał długą piłkę w prawy sektor pola karnego Woskara, tam wbiegający Suchanecki sprytnie zgrał piłkę na środek a Masel płaskim strzałem podwyższył na 2:0

Lotnik przejął inicjatywę w tym meczu a zrezygnowani goście popełniali kolejne błędy. Niezależnie jednak od ich postawy nie można nie docenić tego co zrobił w 79 minucie Krzysztof Kieć. Dobrym przerzutem na prawą stronę popisał się Białkowski, piłkę lekko zgrał Piwiński a profesor Kieć spokojnie przyjął ją sobie na kolano i fałszem umieścił niemalże w prawym okienku bramki. Skąd określenie "profesor"? Polecamy obejrzeć skrót z portalu 24jgora.pl i reakcję pomocnika z Jeżowa po strzeleniu bramki.

W końcówce meczu swoją okazję miał jeszcze Sebastian Wyka, który po dobrym podaniu Madeja wyszedł sam na sam z bramkarzem. Niestety wprowadzony w drugiej połowie "Sebuś" przegrał ten pojedynek. Po ciekawym spotkaniu Lotnik wygrywa z Woskarem 3:0

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - WOSKAR SZKLARSKA PORĘBA 3:0

Bramki: 1-0 Piwiński 64', 2-0 Masel 74', 3-0 Kieć 79'.
Żółta kartki: Bereźnicki, Górski oraz Kosiński, Pytel, Klimek, Kowalski.
Sędziowali: Marcin Domina jako główny oraz Michał Połomski i Marek Bałacki.
Kibiców: 100.

LOTNIK: Jarosz - Bereźnicki (23' Kierlik), Białkowski (81' Madej), Piwiński, Niemirski, Suchanecki, Górski (80' Zawadzki), Masel (76' Wyka), Kieć (81' Pelowski), Ziomek, Szwagrzyk.
WOSKAR: Kosiński - Saniuk, Lisowski, Brożyna, Walczak, Jahn, Klimek, Pytel (80' Tokarz), Michałek (70' Kik), Rudnicki, Kowalski (75' Ziółkowski)