IV Liga Dolnośląska / Bez wstydu i bez punktów.

23 wrz 19

Bez wstydu i bez punktów.

Lotnik przegrywa z AKS-em 0:1.

Nie musieli się wstydzić piłkarze Lotnika po wczorajszym spotkaniu z AKS-em Strzegom, nie mogli się też jednak cieszyć z punktów, które pojechały do Strzegomia. Lotnik przed meczem skazywany na wysoką porażkę postawił się znacznie wyżej notowanemu rywalowi. Trzeba to jasno stwierdzić: Lotnik był zespołem gorszym ale nigdy nie miał takiej okazji żeby ze Strzegomianami przynajmniej zremisować a może nawet wygrać.

Pierwszy kwadrans to typowa boiskowa walka, ze wskazaniem na przyjezdnych. Lotnik ustawiony defensywnie skutecznie powstrzymywał ataki rywala próbując kontrować. Były to jednak raczej "akce ratunkowe". Długa piłka była posyłana w kierunku walczącego Górgula, jednak nic z tych akcji nie wynikało. Strzegomianie natomiast z minuty na minutę się rozkręcali aż w końcu rozkręcili się na dobre. W 17 minucie Krzymiński dośrodkował w pole karne a wbiegający na krótki słupek Sadowski sprytnie wyprzedził Jarosza i wpakował piłkę do siatki na 0:1.

W 21 minucie trener Milewski musiał dokonać nie planowanej zmiany bowiem wskutek kontuzji mięśniowej boisko opuścił Piwiński a jego miejsce na boisku zajął Kieć

W 25 minucie ponownie Sadowski mógł podwyższyć wynik kiedy po rozegranym "na krótko" rzucie wolnym wbiegł w pole karne i z dogodnej pozycji próbował pokonać bramkarza Lotnika. Tym razem jednak górą był Adrian Jarosz. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej odsłonie Lotnicy zaprezentowali się dużo lepiej niż w pierwszej i stworzyli sobie sporo dogodnych sytuacji. Chociaż już w 46 minucie to goście mogli podwyższyć na 0:2. Jednak Migalski, który w zamieszaniu przejął piłkę z bliskiej odległości nie potrafił jej umieścić w siatce bowiem w ostatniej chwili spod nóg wybił mu ją bramkarz z Jeżowa.

W 51 minucie Lotnik wyszedł z kontrą, która o mały włos nie zakończyła się golem. Zmierzający w stronę bramki AKS-u Górgul został zatrzymany przez interweniującego za polem karnym Jaroszewskiego. Bramkarz ze Strzegomia zagrywał piłkę reką jednak sędzia Terka wycenił to zdarzenie tylko na żółtą kartkę i przyznał rzut wolny. Do piłki podszedł Krzysztof Białkowski ale jego mocny strzał zmierzający pod poprzeczkę został wybroniony przez golkipera gości. Trzy minuty później swoją szansę miał Lis, którego soczysty strzał sprzed pola karnego zmierzał w okolice prawego okna bramki rywala, niestety ostatecznie okazał się strzałem niecelnym. W 65 minucie pięknym strzałem z przewrotki z trudnej pozycji popisał się Dominik Pelowski, niestety piłka nieznacznie ominęła lewy słupek bramki Strzegomian.

Goście odpowiedzieli w 70 minucie po rzucie rożnym kiedy minimalnie niecelny strzał głową oddał Sadowski. W 77 minucie z kolei po kontrze i prostopadłym podaniu z piłką minął się Pelowski jednak jego błędu nie wykorzystał Migalski, który uderzył kilka metrów ponad bramką Lotników. W kolejnej akcji obaj zawodnicy znów stanęli do pojedynku tym razem jednak Pelowski nie popełnił błędu i swoją interwencją na 5 metrze zablokował rywala, chroniąc jednocześnie swój zespół przed utratą bramki.  W 86 minucie goście znów mogli podwyższyć jednak sytuacji sam na sam z Jaroszem nie wykorzystał wprowadzony w 2 połowie Gomes.  Nie był  to szczęśliwy dzień dla tego zawodnika bowiem w 89 minucie opuścił boisko z czerwoną kartką kiedy po próbie strzału przewrotką mocno kopnął w twarz Bereźnickiego. Twardy zawodnik rodem z Jeżowa na szczęście nie doznał poważnego urazu i po kilku chwilach przy oklaskach kibiców powrócił na boisko.

Lotnik w doliczonym czasie gry mógł doprowadzić do wyrównania kiedy do prostopadłej piłki dopadł Górgul. Niestety napastnik Lotnika źle przyjmował piłkę, ta uciekła mu za daleko w stronę bramki umożliwiając interwencję Jaroszewskiemu

W samej końcówce meczu Lotnik miał jeszcze 2 stałe fragmenty gry. Najpierw rzut wolny z okolicy 16 metra zmarnował Górski trafiając piłką w mur. Chwilę później ten sam zawodnik źle dośrodkował z rzutu rożnego i sędzia główny zakończył spotkanie.

Lotnik Jeżów Sudecki - AKS Strzegom 0:1 (0:1)

Lotnik: Jarosz, Bereźnicki, Białkowski (79' Niemirski), Pelowski, Piwiński (21' Kieć), Górgul, Lis (88' Zawadzki), Górski, Wersocki, Ziomek, Łozowski (46' Szeliga),

Rezerwowi: Kustosz, Madej, Szeliga, Niemirski, Wyka, Zawadzki, Kieć,

Trener: Artur Milewski.

AKS: Jaroszewski, Durajczyk, Rytko, Zieliński, Sadowski, Morawski, Krzymiński, Cukier (62' Gomes Camacho Junior), Shevchenko, Migalski (79' Stanuszek), Bogacz,

Trener: Robert Bubnowicz.

Zółte kartki: Jaroszewski (AKS), Górgul (Lotnik)

Czerwone kartki: Gomes Camacho Junior