Liga Okręgowa / Bolesna klęska w Wykrotach.

19 paź 17

Bolesna klęska w Wykrotach.

LIGA OKRĘGOWA [10.kolejka] Lotnicy bez punktu w wyjazdowym meczu z Piastem.

Niestety dzięsiąta kolejka nie okazała się szczęśliwa dla naszej drużyny. Wyjazdowe spotkanie w Wykrotach rozegrane w niedzielę, miało być kolejnym etapem zmniejszania straty punktowej do liderującej Victorii, która nota bene dzień wcześniej w sobotę niespodziewanie poległa u siebie z Gryfem Gryfów Śląski 0:1. Niestety Lotnik Jeżów szansy nie wykorzystał i z trudnego nomen omen terenu nie wywiózł nawet jednego punktu.

Mecz zaczął się fatalnie. Już w 1 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Pawła Urbaniaka, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam. Lotnik próbował wyrównać jednak obsłużony przez Kierlika  w 8 minucie Wyka niecelnie uderzył z woleja. W 15 minucie to jednak gospodarze kolejny raz trafili do siatki, tym razem za sprawą Romana, który szczupakiem skierował piłkę do pustej bramki. W 28 minucie wynik znowu mogli podwyższyć gospodarze jednak niecelnie wykonali rzut wolny z okolic 16 metra. W 30 minucie drużynę Lotnika opuścić musiał Maciej Suchanecki, który nabawił się kontuzji pięty. W jego miejsce pojawił się Michał Piwiński. W 35 minucie znów nieznacznie pomylili się gospodarze, którzy w akcji 2 na 2 nie zdołali pokonać bramkarza Lotnika. Trzeba przyznać, że w pierwszej połowie obrońcom z Jeżowa mocno przeszkadzało słońce a sprytni gospodarze skrzętnie z tego korzystali raz po raz posyłając długie piłki w nasze pole karne.

W 40 minucie Robert Turczyk źle dogrywał do Daniela Ziomka, piłkę przejęli gospodarze i zawodnicy Piasta wyszli 3 na jednego z Adrianem Jaroszem, który zwycięsko wyszedł z tego trudnego pojedynku. W 44 minucie ponownie bramkarz Lotnika uratował swój zespół broniąc strzał z woleja oddany przez napastnika z Wykrot. 50 minuta to kolejny sprawdziań umiejętności Jarosza, który tym razem obronił strzał głową. W 55 minucie Lotnicy w końcu wydatnie zagrozili gospodarzom jednak dośrodkowania Wyki nie wykorzystał Madej, który minimalnie chybił kierując piłkę obok bramki Ciacieka. Aktywny Wyka opuścił boisko w 58 minucie a na placu gry zameldował się popularny "Messi". czyli Kamil Masel. Pomocnik Lotnika już 2 minuty później przejął długie podanie od swojego bramkarza i zagrał do niepilnowanego Górskiego, który próbował oddać strzał bezpośrednio z powietrza niestety nie trafił czysto w piłkę.

W 63 minucie na boisku pojawił się Artur Niemirski, który zmienił Pawła Kierlika. Lotnicy zaczęli dominować na boisku, czego odzwierciedleniem był 4 kolejne rzuty rożne, niestety żaden z nich nie zakończył się zdobyciem bramki. Podrażnieni gospodarze skontrowali Jeżowian w 71 minucie ale napastnik z Wykrot nie wykorzystł zagrania z prawej strony boiska i mimalnie chybił.  W 77 minucie na boisku zameldował się Mateusz Zawadzki, który zmienił Krupę. Jak się chwilę później okazało zmiana ta to był strzał w dziesiątke. W 79 minucie bowiem piłkę z prawej strony dośrodkował Kieć a Zawadzki skierował ją do bramki Piasta. Niestety respirator z tlenem, który tym samym podłączył Lotnikom popularny "Szota" odmówił posłuszeństwa minutę później. Wtedy to bierną postawę naszej obrony wykorzystali piłkarze z Wykrot, którzy po ładnej akcji za sprawą Kleszczyńskiego ustalili wynik spotkania na 3:1.