IV Liga Dolnośląska / Derby już w sobotę.

7 lis 19

Derby już w sobotę.

Derbowe szaleństwo coraz bliżej.

Przeszło 2 i pół roku czekać musieli kibice lokalnej piłki na kolejną ligową, derbową potyczkę Lotnika z Karkonoszami. Obie drużyny mierzyły się bowiem ostatnio w sezonie 2016/17. Wtedy ostatecznie Lotnik spadł z IV ligi ale akurat w meczach z Karkonoszami radził sobie całkiem przyzwoicie. Najpierw w rundzie jesiennej Lotnik do 7 kolejki przegrał wszystkie mecze i do spotkania z jeleniogórskim zespołem przystępował jako ligowy outsider. I wtedy właśnie udało się Lotnikom odnotować pierwsze zwycięstwo, co tu dużo pisać, traktowane wtedy w kategorii sensacji. Gola na wagę zwycięstwa 1:0 zdobył Artur Niemirski, nadal występujący w barwach jeżowian. Relację z tego meczu, wraz z galerią oraz skrótem video można obejrzeć tutaj:

Niestety w rundzie rewanżowej było już gorzej i Lotnik mimo, iż po golu Górgula prowadził od 25 minuty jedną bramką to ostatecznie  przegrał 1:2 a mecz kończył w 10-kę. Gole dla KSK zdobywali wtedy Poszelężny w 60 minucie i Lekszycki w 65. Obaj nadal reprezentują barwy białoniebieskich.

W obecnym sezonie to znowu Karkonosze są zdecydowanym faworytem przed sobotnim spotkaniem. Drużyna trenera Szeweluchina zajmuje w tabeli 4 pozycję i do lidera AKS-u Strzegom traci zaledwie 3 punkty. Jeleniogórzanie wygrali 3 ostatnie mecze, w których zaaplikowali swoim rywalom aż 19 goli tracąc zaledwie 2. Lotnik radzi sobie z kolei w kratkę. Z 3 ostatnich spotkań wygrał zaledwie jedno, strzelając 5 goli i tracąc 6 a w tabeli okupuje pozycję nr 11.

Jednak jak pokazuje niedaleka historia, różne rzeczy w Jeżowie już miały miejsce więc liczymy, że Lotnik pokaże charakter a licznie zgromadzeni kibice obejrzą ciekawe spotkanie.

W trakcie widowiska przewidziano też rozmaite atrakcje:

- konkurs rzutów karnych w przerwie meczu: kibice KSK kontra kibice Lotnika, do wygrania m.in. szaliki klubowe,

- kawa i herbata dla kibiców,

- muzyka przed i w przerwie meczu,

- dostawa zamówionych szalików dla kibiców Lotnika,

- niezapomniane emocje derbowego spotkania.

Informacje:

- zakaz wnoszenia alkoholu na stadion (kontrola przy wejściu).

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na nasz stadion w sobotę 9 listopada. Mecz rozpocznie się o godzinie 14 jednak proponujemy przybycie wcześniej. Będzie można zająć wygodne miejsce i posłuchać kilku ciekawych faktów na temat obu drużyn, składów meczowych itd.