Liga Okręgowa / Jeżów hat-trickami stoi

19 sie 18

Jeżów hat-trickami stoi

Lotnik wysoko wygrywa z Chrobrym

Przekonującym zwycięstwem zakończyło się dzisiejsze spotkanie Lotnika z Chrobrym Nowogrodziec. Od początku meczu Lotnik przeważał, jednak do 20 minuty nie przynosiło to żadnego efektu. Wtedy to Maciej Suchanecki podał do Szymona Szeligi a ten uderzył bez zastanowienia i lewą nogą skierował piłkę w samo okienko bramki strzeżonej przez Zazulaka. 1:0 dla Lotnika.

Goście nie zamierzali jednak wywieszać białej flagi a zamiast tego wzięli się ostro do roboty. 3 minuty po bramce Szeligi było już 1:1. Piłkę z prawej strony dośrodkował Orda a najlepiej w polu karnym Lotnika zachował się Kojder, który wpakował piłkę do siatki. Mecz był wciąż wyrównany i nic nie zapowiadało końcowej klęski gości. W pierwszej połowie swoją okazję miał jeszcze Kieć, który nie wykorzystał bardzo dobrej wrzutki Białkowskiego i mimo, że skontrował prawidłowo piłkę to niestety zrobił to niecelnie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Doskonałą okazję miał jeszcze "Suchy" jednak w sytuacji sam na sam pomimo, że efektownie lobował bramkarza przyjezdnych to ten zdołał jeszcze podbić piłkę, która finalnie znalazła się na słupku.

W drugiej połowie Lotnicy zakasali rękawy. Masel zastąpił od początku Kiecia i trzeba przyznać, że wniósł sporo świeżości w szeregi gospodarzy. Niedługo po wznowieniu gry Lotnik za sprawą Szeligi podwyższył na 2:1. Dobrą robotę wykonał Piwiński, który przeprowadził groźną akcję lewym skrzydłem a jego kolega z nr 20 musiał tylko dopełnić formalności. W 56 minucie dobrą okazję po centrze Białkowskiego miał Suchanecki, jego sprytny strzał obronił jednak bramkarz gości.

Lotnik przejął inicjatywę w meczu a goście, którzy całkiem nieźle prezentowali się w pierwszej połowie jakby opadli z sił. Na domiar złego dla nich Lotnicy rozwinęli skrzydła i w 66 minucie podwyższyli wynik. Michał Piwiński przeprowadził charakterystyczną dla siebie akcje indiwydualną i lewą nogą zza pola karnego pokonał Zazulaka. 3:1 dla Jeżowian. Na tym jednak nie koniec.

4 minuty później wynik spotkania po bardzo dobrej centrze Masela podwyższył Krupa, który wykorzystał swoje warunki fizyczne i głową skierował piłkę do bramki.

Ostatni akcent tego meczu to znów zasługa "młodych gniewnych". Piwiński ładnie rozprowadził akcję do Szeligi a ten strzałem w prawe okienko ustalił wynik spotkania na 5:1. Ręce same składały się do oklasków. Lotnik w końcu dobrze rozpoczął sezon właściwy i mamy nadzieje, że w kolejnych meczach nie będzie spuszczał z tonu. Przypomnimy, że do tej pory Lotnik rozegrał dwa mecze na własnym stadionie i dwa razy zawodnicy Lotnika ustrzelili hat - tricki. Tydzień temu bohaterem był Krzysztof Białkowski a dzisiaj Szymon Szeliga

Lotnik Jeżów Sudecki - Chorby Nowogrodziec 5:1 (1:1).