Gryfów Śląski

IV Liga Dolnośląska / Koniec przygody Lotnika w Pucharze Polski.

13 mar 17

Koniec przygody Lotnika w Pucharze Polski.

W finałowej fazie rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu lokalnym piłkarze Lotnika będą mogli uczestniczyć już tylko w roli widzów..

W sobotę w Lubomierzu zakończyła się przygoda Lotnika Jeżów Sudecki z tegoroczną edycją Pucharu Polski na szczeblu lokalnym. Niestety dla naszego zespołu Stella Lubomierz okazała się zespołem bardzo zdeterminowanym i ambitnym – w efekcie wyeliminowanie naszej drużyny – kolejnego po Apisie Jędrzychowice i Karkonoszach Jelenia Góra reprezentanta IV ligi dolnośląskiej stało się faktem.

Z przebiegu spotkania widać było różnice w wyszkoleniu obu zespołów, co jednak – należy podkreślić – nie przekładało się na stwarzanie konkretnych sytuacji podbramkowych. Lotnik prowadził dwukrotnie, jednak ostatecznie został pokonany. Ale od początku...

Lotnik prowadził po skutecznie wykonanym przez kapitana – Krzysztofa Białkowskiego – rzucie karnym, podyktowanym przez sędziego Tośko za zagranie ręką w polu karnym przez Jędrasa - zawodnika Stelli. Tuż przed przerwą płaskim strzałem z okolic pola karnego gości do remisu doprowadził Sebastian Soczyński. Druga połowa to ponownie prowadzenie Lotnika – przytomny strzał sprzed pola karnego w 49 minucie oddał Damian Górgul i wszystko wskazywało na to, że Lotnik wyjdzie z tej rywalizacji zwycięsko. Piłka to jednak sport, w którym gra się do końca… Zdeterminowani zawodnicy z Lubomierza zwykle za pomocą prostych środków, po długich podaniach z głębi pola kierowanych w pole karne Lotnika próbowali zagrażać bramce Dariusza Mikulskiego. Po jednym z takich zagrań dobrze znany w Jeżowie, były wieloletni gracz Piasta Dziwiszów Antoni Podobiński doprowadził do remisu - płaskim strzałem z dalszej odległości, pokonał swojego niedawnego kolegę z Dziwiszowa – wydaje się, że bramkarz Lotnika w tej sytuacji mógł zareagować lepiej. W 74 minucie rostrzygnęły się losy tego pojedynku - wtedy to szybką kontrę wykończył dynamiczny Roman Sidorski. Były gracz mirskiego Włókniarza uderzeniem w długi róg pokonał bramkarza Lotnika i zapewnił swojej ekipie awans do kolejnej rundy pucharowych rozgrywek. Lotnik do końca starał się odwrócić losy tej potyczki, jednak ambitny zespół gospodarzy skutecznie rozbijał chaotyczne ataki naszego zespołu..

Po meczu trener Stelli Krzysztof Gajewski powiedział (cytując portal jg24.pl) : „Cieszę się z wygranej. Zagraliśmy ambitnie i z determinacją, co przyniosło zamierzone efekty. Z kim chciałbym zagrać w półfinale? Nie znam jeszcze rywali więc nie będę wróżył z fusów. Artur Milewski po meczu nie krył rozczarowania: „ Gospodarze wygrali zasłużenie. Ich waleczność i zaangażowanie mogła imponować. Po prostu utarli nam nosa. Gratuluję zawodnikom Stelli postawy i życzę zdobycia głównego trofeum” – dodał trener naszego zespołu.

W składzie Lotnika i w meczu pucharowym pojawiła się szóstka zatwierdzonych w JOZPN zawodników, którzy mają wzmocnić siłę defensywy i ataku w rundzie wiosennej sezonu 2016/17.Zagrali Julian Rudnicki z Olimpii Kowary, Klim Khodzamkulov z Karkonoszy JG, Igor Szwagrzyk z Lechii Dzierżoniów oraz zawodnicy wycofanego z okręgówki Piasta Dziwiszów, bramkarz Dariusz Mikulski, Robert Turczyk i Krzysztof Kieć. Z kronikarskiego obowiązku warto odnotować cały mecz w barwach Stelli byłego zawodnika Lotnika, obrońcy – Macieja Troszczyńskiego, kojarzonego przede wszystkim z występów w Czarnych Lwówek Śląski . Popularny „ Trajda” reprezentował nasz zespół w sezonie 2008/09 zakończonym spadkiem Lotnika do A klasy.

STELLA LUBOMIERZ - LOTNIK JEŻÓW SUDECKI 3-2 (1-1)

Bramki: 0-1 Białkowski 30', 1-1 Soczyński 41', 1-2 Górgul 49', 2-2 Podobiński 53', 3-2 Sidorski 74'

Żółte kartki: Laskowski, Schonung, Majer

Sędziowali: Piotr Tośko jako główny oraz Dariusz Czechowski i Adrian Dołęga.

Widzów: 150.

STELLA: Jaworski - Laudyński, Laskowski, Troszczyński, Jędras, Podobiński, Soczyński, Biniecki (60' Schonung), Sidorski (85' Martyniak), Hubski, Majer.

LOTNIK: Mikulski - Rudnicki, Szwagrzyk, Turczyk, Białkowski, Piwiński (75' Kierlik), Niemirski, Kieć, Wyka (65' Khodzamkulov), Suchanecki, Górgul.