Liga Okręgowa / Lotnik ogrywa beniaminka z Bolkowa

1 wrz 18

Lotnik ogrywa beniaminka z Bolkowa

Lotnik - Piast 3:0

W deszczowe popołudnie Lotnik nie zawiódł najbardziej zagorzałych kibiców, którzy stawili się przy ulicy Sportowej 13. Po końcowym gwizdku Jeżowska "Żyleta"  dowodzona przez Pana Poldka, mogła się cieszyć z 3 punktów i 3 goli.

Mecz rozgrywany był pod dyktando gospodarzy, którzy byli świadomi, że zwycięstwo pozwoli zająć fotel lidera. Już w 10 minucie strzelanie rozpoczął Marcin Krupa, który głową wykorzystał dobre dośrodkowanie Krzysztofa Kiecia. Cieszy, że napastnik Lotnika zaczyna powoli łapać optymalną formę. Swoja dobrą dyspozycję popularny Krupson potwierdził w 17 minucie kiedy jego asysta dała gola Maciejowi Suchaneckiemu, który płaskim strzałem po ziemi pewnie pokonał Trawkę i było już 2:0.

Lotnicy nie spuszczali z tonu i stwarzali sobie kolejne okazje. W 23 minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł Szymon Szeliga. Pomocnik Lotnika minął bramkarza z Bolkowa, któremu nie pozostało nic innego niż tylko faulować rywala. Cała sytuacja miała miejsce w polu karnym więc sędzia główny tego spotkania musiał wskazać na wapno a przy okazji pokazał żótłą kartke winowajcy. Do piłki podszedł niezawodny Krzysztof Białkowski i spokojnym strzałem w okno podwyższył na 3:0. Warto nadmienić, że Szeliga do meczu przystąpił z kontuzją żeber a jeszcze rano był diagnozowany w Jeleniogórskim szpitalu.

Do przerwy Lotnik - Piast 3:0.

W drugiej połowie wydawało się, że Lotnik dorzuci kilka trafień i mecz skończy się pogromem rywala. Tak się jednak nie stało. Swoje dwie doskonałe okazje mieli za to goście. Dwa razy sam na sam z wprowadzonym w drugiej połowie Jaroszem wychodzili kolejno Grosiok oraz Szczepański. Ten pierwszy został powstrzymany przez bramkarza z Jeżowa a drugi nie trafił w dogodnej sytuacji w bramkę.

Lotnik odpowiedział dobrą akcja Wyki, który po ładnej indywidualnej akcji trafił niestety w słupek. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie a Lotnik wskoczył na fotel lidera.

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - PIAST BOLKÓW 3:0

Lotnik: 12 Kustosz, 2 Bereźnicki, 3 Białkowski, 14 Szukiel, 6 Kierlik, 7 Piwiński, 8 Niemirski, 9 Suchanecki, 11 Krupa, 18 Kieć, 20 Szeliga. Rezerwowi: 1 Jarosz, 5 Pelowski, 10 Wyka, 15 Zawadzki, 19 Ziomek.

Piast: 86 Trawka, 15 Błoński,  3 Czyżycki S.,  21 Czyżycki D., 7 Karkowski, 14 Kamiński, 13 Larysz, 5 Szczepański, 9 Szemberski,  6 Wrona, 10 Grosiok. Rezerwowi: 18 Bolesta, 16 Górski, 17 Karbowiak, 20 Kmiecik, 11 Kowalczyk, 22 Podkówka, 6 Wrona.