Liga Okręgowa / Lotnik ogrywa na wyjeździe Wartę 3:1.

28 kwi 19

Lotnik ogrywa na wyjeździe Wartę 3:1.

Lotnik nadal liderem.

Kolejne ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze Lotnika ale trzeba zaznaczyć, że Warta postawiła twarde warunki.

Mecz od początku toczył sie pod dyktando zawodników z Jeżowa jednak niewiele z tego wynikało. Dobrze  funkcjonowały skrzydła naszego zespołu jednak liczne dośrodkowania nie kończyły sie strzałem na bramkę. Kilkukrotnie długim podaniem naszych napastników próbował uruchomić Pallimąka i w 32 minucie przyniosło to skutek - wspomniany zawodnik długim 40-metrowym podaniem przerzucił linię obrony a tam Suchanecki po raz kolejny udowodnil swoją skuteczność i strzałem głową przelobował bramkarza gości.

Radość zawodników z Jeżowa nie trwała jednak długo. Przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy błąd popelnił Daniel Ziomek, który podal piłkę do Dominika Pelowskiego na tzw. "Konia". Piłkę przejęli gospodarze, dwa podania i mocny strzał w krótki róg - 1:1.

W drugiej połowie Lotnicy chcąc wywieźć 3 pkt musieli podkręcić tempo. Od pierwszej minuty zawodnicy Lotnika ruszyli do ataku nękając drużynę z Warty akcjami - to z prawej to z lewej strony boiska. Najbliżej zdobycia bramki był wprowadzony w 50 min Zawadzki, ktory huknął z zza pola karnego ale tylko wpoprzeczkę. Wraz z upływającym czasem Lotnik coraz bardziej się odkrywał zostawiając więcej miejsca Warcie, której akcjom nadawał tempa grający trener Kaliciak. Upór lotnika opłacił się w 89 minucie kiedy w polu karnym faulowany był Białkowski - nasz zawodnik zachował zimną krew i wyprowadził Lotników na prowadzenie. Kiedy wydawało sie, że raczej nic się już nie wydarzy ten sam zawodnik odebrał na połowie boiska piłkę, popędził w pole karne i zagrał ją na długi słupek gdzie po zamieszaniu piłkę do siatki wpakował Górgul. Lotnik nadal pozostaje liderem ligi okręgowej!

Lotnik: Marmurenko, Palimąka (50' Zawadzki), Wersocki, Ziomek, Pelowski, Szeliga(Niemirski 46'), Białkowski, Kieć, Masel (80' Lis), Suchanecki, Górgul (90' Kierlik).