Liga Okręgowa / Lotnik ogrywa Olimpię Kowary 4:0

5 sie 18

Lotnik ogrywa Olimpię Kowary 4:0

Wysokie zwycięstwo Lotnika.

Jeszcze do niedawna trudno byłoby uwierzyć w taki wynik pomiędzy dwoma drużynami, które w sobotę o 18:00 spotkały się na test-meczu w Dziwiszowie. Jednak realia się zmieniają i Olimpia, która od nowego sezonu na własne życzenie zamiast w IV lidze wystartuje w jeleniogóskiej A - klasie była cieniem drużyny, z która jeszcze do niedawna toczyli zażarte boje jeżowianie.

Mecz rozpoczął się od ataków Lotnika a pierwszą okazję do zdobycia gola zmarnował  w 11 minucie Szymon Szeliga. To co nie udało się nowemu zawodnikowi Lotnika chwilę później bo już w 14 minucie powiodło się Wyce. Zawodnik z Jeżowa pewnym strzałem w długi róg pokonał Szpytmę. 1:0 dla Lotnika. 2 minuty później mogło być już 2:0 kiedy wzorową kontrę Jeżowa mógł golem zakończyć Suchanecki jednak tym razem Szpytma stąnął na wysokości zadania.

W 27 minucie padł najładniejszy gol tego spotkania, który pokazał nielicznie zgromadzonym kibicom, że warto oglądać rozgrywki na niższych poziomach bowiem i tu padają piękne bramki. Strzałem z ponad 20 metrów popisał się Paweł Kierlik. Piłka odbiła się jeszcze od prawego słupka i było 2:0.

W 35 minucie na 3:0 podwyższył Krupa, który wykorzystał strzał-podanie Niemirskiego. Do przerwy Lotnik prowadził już 3:0.

W drugiej połowie Lotnik od początku prowadził grę i stwarzał sobie kolejne okazje. Jednak dwie dogodne sytuacje zmarnował Wyka. Najpierw przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem z Kowar a potem niecelnie uderzał głową z bliskiej odległości.

Wynika spotkania ustalił Krupa, który w 90 minucie ustrzelił dublet.

Lotnik - Olimpia 4:0.