IV Liga Dolnośląska / Lotnik płaci ciężkie frycowe

29 Aug 19

Lotnik płaci ciężkie frycowe

Wysoka porażka z Apisem.

Nie tak wyobrażali sobie kolejne IV ligowe mecze piłkarze Lotnika. Po wygranej w I kolejce z Górnikiem Złotoryja, Lotnicy z nadziejami jechali do Głogowa (porażka 4:0) a potem przystąpili do sobotniego starcia z Apisem. Niestety to kolejny rywal z najwyższej półki, co potwierdziło spotkanie w Jeżowie. Cały praktycznie mecz toczył się pod dyktando gości. Pierwszego gola już w 8 minucie po fatalnym zachowniu Lotników w defensywie zdobył Baszak i to była pierwsza kuriozalna sytuacja w tym meczu.

20 minut później ten sam zawodnik ustrzelił dublet wykorzystując piękne prostopadłe podanie Kurianowicza. Znów zagapiła się obrona Lotnika. W 35 minucie Kurianowicz tym razem sam trafił do bramki i był to kolejny kuriozalny gol w tym meczu. Ziomek pośliznął się na piłce a zawodnik Apisu z bliskiej odległości wpakował ją do bramki. Było już 0:3. Nastroje kibiców Lotnika osłodził w 37 minucie Białkowski, który pięknym uderzeniem wślizgiem zza pola karnego zdobył gola na 1:3. Wydawało się, że są jakieś nadzieje przynajmniej na zmniejszeni strat. Wynik do końca I połowy nie uległ jednak zmianie.

Co więcej w drugiej odsłonie tylko Apis strzelał już bramki i tym razem były to same "truskawki na torcie". Najpierw Andruchów ustrzelił pajęczyne w bramce Jarosza prawie z 30 metrów podwyższając na 4:1. W 63 minucie Baszak ustrzelił hat-tricka zdobywając gola z rzutu wolnego w stylu brazylijskim (piłka wylądowała w oknie, odbijając się jeszcze od poprzeczki). Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - APIS JĘDRZYCHOWICE 1-5 (1-3)

Bramki: 0-1 Baszak 8', 0-2 Baszak 27', 0-3 Kurianowicz 34', 1-3 Białkowski 36', 1-4 Andruchów 59', 1-5 Baszak 62'.
Żółte kartki: Wersocki, Ziomek.
Sędziował: Waldemar Socha jako główny oraz Marek Bałacki i Kacper Kizyma.

LOTNIK: Jarosz - Wersocki, Białkowski, Górgul (65' Wyka), Górski, Lis (46' Palimąka), Niemirski (70' Madej), Pelowski, Suchanecki, Szeliga (60' Zawadzki), Ziomek.
APIS: Skóra - Andruchów (70' E. Bystryk), Baszak, Buzała, P. Bystryk (55' Chodyga), Hodowany, Kościuk, Kurianowicz (63' Piechno), Machowski, Mockało (75' Woźny), Woźniczka.