IV Liga Dolnośląska / Lotnik ponosi porażkę u siebie.

6 maj 21

Lotnik ponosi porażkę u siebie.

Niestety 3 punkty wyjechały z Jeżowa.

Dobre złego początki. Tak zaczęło się środowe, zaległe starcie 20 kolejki pomiędzy Lotnikiem i Ks Legnickim Polem bowiem już w 5 minucie wynik dość szczęśliwie mógł otworzyć Krzystof Białkowski, który prawie "wkręcił" piłkę do bramki po rzucie rożnym. Chwilę później znów kapitan Lotnika był zamieszany w akcje ofensywną kiedy dośrodkowywał w pole karne, jednak piłki nie sięgnął Górgul. Z ramienia gości próbował się odgryźć Krawczyk, który po kontrze stanął oko w oko z gokliperem gospodarzy, tym razem jednak górą był Marmurenko. Kolejna okazja do zdobycia gola pojawiła się w wyniku błędu defensywy Lotnika a konkretnie Madeja, który niefortunnie wybijając piłkę głową, trafił w plecy napastnika gości i nieomal spowodował utratę bramki przez własną drużynę. Nie był to dobry dzień defensora z Jeżowa bowiem tuż przed końcem pierwszej połowy popełnił kolejny błąd kiedy za daleko wypuścił sobie piłkę. Ta trafiła pod nogi Kmery, który strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik meczu. Do przerwy 0:1.

W drugiej połowie Lotnik starał się odrobić straty. Już w 48 minucie trener Milewski desygnował do gry Macieja Suchaneckiego, którego wejście znacznie ożywiło grę gospodarzy. Niestety w 55 minucie po rzucie rożnym błąd popełnił Marmurenko, który niepewnie chwytał piłkę uderzoną przez Kmerę. Ta przekroczyła linia bramkową i sędzia wskazał na środek boiska. Było już 0:2.

Lotnik starał się odwrócić losy spotkania jednak pomimo przejętej inicjatywy nie stworzył sobie wielu okazji do strzelenia bramki. Duża też w tym zasługa przyjezdnych, którzy z poświęceniem bronili dostępu do bramki i nie dopuszczali naciskających Lotników do strzałów. Jedynego gola dla Jeżowian zdobył w 59 minucie Górgul, który wykorzystał dośrodkowanie Białkowskiego i skierował piłkę głową do siatki.

Już w sobotę Lotnik rozegra kolejne spotkanie, również na swoim obiekcie. W ramach 25 kolejki będzie szukał punktów w starciu ze Stalą Chocianów.

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - KS LEGNICKIE POLE 1-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Kmera 45', 0-2 Kmera 56', 1-2 Górgul 60'.
Żółte kartki: Piwiński, Bereźnicki, Saniuk oraz Kmera, Wójtów, Adach.
Sędziowali: Arkadiusz Dołęga oraz Radosław Morawski i Sławomir Rak.
Bez publiczności.

LJS: Marmurenko - Bereźnicki, Białkowski, Madej, Piwiński, Niemirski, Michałek (59' Zawadzki), Górgul, Kieć, Saniuk, Łozowski (48' Suchanecki).

Trener: Artur Milewski.

KSLP: Woliński - Kałużny, Mach, Czuchnicki, Wójtów, Olanin, Krawczenko, Krawczyk, Ryznar (80' Wroczyński), Adach, Kmera.

Trener: Kamil Jasiński.