LKS LOTNIK Jeżów Sudecki
OFICJALNY PORTAL KLUBU SPORTOWEGO LOTNIK

IV Liga Dolnośląska / Lotnik przegrywa derby.

13 Jun 21

Lotnik przegrywa derby.

3:0 przy Złotniczej.

Nie udało się sprawić niespodzianki w sobotniej derbowej potyczce z drużyną Karkonoszy. Gospodarze, którzy są liderem IV ligi, potwierdzili swoją wyższość na boisku. Chociaż nie był to dla nich łatwy mecz. Lotnicy szczególnie w pierwszej połowie postawili wyżej notowanemu rywalowi twarde warunki a ich postawa z pewnością odbiegała od zajmowanego (ostatniego) miejsca w tabeli. 

Pierwszą dogodną okazję do zdobycia gola Lotnicy mieli w okolicach 25 minuty. Wtedy to Górgul inteligetnie rozprowadził akcję na prawą stronę gdzie w pole karne wbiegł Krzysztof Kieć. Pomocnik Lotnika uderzył wewnętrzną częścią stopy niestety jego strzał wylądował na spojeniu bramki Błaszkiewicza. Dziesięć minut później gospodarze wyprowadzili szybką kontrę i mimo, że Gargas nie zdołał pokonać Jarosza w sytuacji sam na sam, do odbitej po jego strzale piłki dopadł Poszelężny i umieścił ją w siatce. Cała sytuacja była dość kontrowersyjna bowiem na samym początku akcji Gargas wydawał się znajdować na spalonym jednak sędzia liniowy, który wyraźnie nie zdążył za akcją, nie podniósł chorągiewki. 

W pierwszej połowie Lotnicy mieli jeszcze okazję na wyrównanie. Po rzucie wolnym egzekwowanym przez Białkowskiego piłka odbiła się od obrońcy Karkonoszy a ustawiony dobrze w polu karnym Górgul lewą nogą próbował ją skierować do bramki. Niestety napastnik Lotnika trafił tylko w słupek. Do przerwy 1:0. 

W drugiej odsłonie drużyna gospodarzy od początku przejęła inicjatywę i szybko podwyższyła na 2:0. Drugiego gola zdobył Bartosz Poszelężny, który  z bliskiej odległości pokonał Adriana Jarosza. Lotnicy byli wyraźnie podłamani tym golem i do końca nie zdołali już odwrócić losów spotkania. Trener Milewski w kontekście środowego spotkania z Chrobrym oraz faktu, że liga dobiega końca, szybko dokonał licznych zmian dając możliwośc gry, również młodszym graczom, którzy uzupełnili kadrę naszej drużyny na to spotkanie. 

Kropkę nad i w 81 minucie postawił Czerwiński, który wykorzystał podanie Oskara Gizińskiego ustalając wynik spotkania na 3:0. Zwycięstwo KSK pozwoliło drużynie trenera Szeweluchina umocnić się na pozycji lidera. Zawodnicy ze Złotniczej mogą już chyba powoli przygotowywać się do barażu o III ligę bowiem do końca sezonu zostały 3 kolejki a ich przewaga nad drugim w tabeli Chrobrym wynosi już 7 punktów. Lotnicy z kolei znajdują się na przeciwstawnym biegunie i już muszą myśleć o tym jak będą przygotowywać się do gry w lidze okręgowej. 

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - LOTNIK JEŻÓW SUDECKI 3-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Poszelężny 35', 2-0 Poszelężny 53', 3-0 Czerwiński 81'.
Żółta kartka: Bębenek.
Sędziowali: Damian Nowak oraz Łukasz Niciński i Marcin Zembaty.
Widzów: 120.

KSK: Błaszkiewicz - Poszelężny, Niemienionek, Lekszycki (63' Czerwiński), Firlej, Wawrzyniak, Młodziński, Kocot, Gargas (46' Giziński), Bębenek (65' Kuźniewski), Kulchawy.

Trener: Ołeksandr Szeweluchin.

LJS: Jarosz - Zawadzki (55' Niemirski), Suchanecki, Piwiński, Kieć (60' Czpakowski), Górski (80' Gojdka), Górgul (72' Niebieski - Pomasiewicz), Białkowski (55' Madej), Bereźnicki, Saniuk, Proietti (67' Orzeszko).

Trener: Artur Milewski.

Autor tekstu:F.P.

Autor zdjęć: F.P.

Pozostałe zdjęcia


zobacz listę

Komentarze (0)

klasa okręgowa 2021/22, grupa: Jelenia Góra
Zespół M. Pkt.
1. BKS Bobrzanie Bolesławiec 15 41
2. Włókniarz Leśna 16 35
3. Gryf Gryfów Śląski 16 29
4. Victoria Ruszów 16 29
5. Chrobry Nowogrodziec 15 26
6. Lotnik Jeżów Sudecki 16 24
7. Victoria Jelenia Góra 16 23
8. Iskra Łagów 16 22
9. Hutnik Pieńsk 16 22
10. Górnik Węgliniec 16 22
11. Cosmos Radzimów 16 20
12. Włókniarz Mirsk 16 14
13. Nysa Zgorzelec 16 13
14. Czarni Lwówek Śląski 16 10
15. Olimpia Kowary 16 6


Partnerzy