IV Liga Dolnośląska / Lotnik tanio skóry nie sprzedał ale punktów nie zainkasował.

19 paź 20

Lotnik tanio skóry nie sprzedał ale punktów nie zainkasował.

Kolejna porażka Lotnika.

Niestety fatalna passa Lotnika trwa nadal. Chociaż trzeba przyznać, że w sobotnie popołudnie nasz zespół był bardzo bliski sprawienia miłej niespodzianki. Mimo, że w przekroju całego meczu należy oddać rywalom, że byli zespołem po prostu lepszym, to Lotnik tanio skóry nie sprzedał. Pierwszą dogodną sytuację w meczu miał Maciej Suchanecki jednak jego strzał został zablokowany przez Firleja. Goście odpowiedzili strzałem Lekszyckiego, który uderzył mocno ale w środek bramki i nie sprawił żadnych problemów dobrze ustawionemu Jaroszowi

Drużyna Lotnika po ostatniej ligowej porażce 0:9 w wyjazdowym meczu w Jędrzychowicach była mocno zderterminowana by wywalczyć jak najkorzystniejszy wynik. W 19 minucie Lotnicy wyprowadzili szybki atak, Suchanecki prawą nogą dośrodkował do wbiegającego Górgula a ten idealnie przymierzył wolejem z lewej nogi umieszczając piłkę w siatce.  Wydawało się, że ta bramka uskrzydli gospodarzy ale niestety jak się później okazało był to jedyny gol zdobyty przez jeżowian w tym meczu. Potem do głosu doszli przyjezdni.

Wyrównał w 28 minucie Siudak, który pewnie wykorzystał dośrodkowanie Młodzińskiego z prawej strony z najbliższej odległości umieszając piłkę w siatce.

Do przerwy 1:1.

W drugiej połowie z minuty na minutę przewaga optyczna gości rosła ale Lotnik bronił się bardzo skutecznie. Jednak piłka nożna to gra błędów i takowego nie ustrzegł się Adrian Jarosz. Piłkę z bliskiej odległości uderzył Firlej, strzał był bardzo słaby i wydawało się, że bez problemu wyłapie go golkiper z Jeżowa. Niestety piłka podskoczyła przed jego rękami, po drodze się jeszcze od nich odbijając i wturlała się do siatki.  To była 78 minuta.

Niestety gol mocno podłamał Lotników i dalsze bramki posypały się jak z rękawa. Najpierw błąd Kamila Saniuka, który za krótko odgrywał piłkę do swojego bramkarz głową wykorzystał Staniszewski a potem Czerwiński po stałym fragmencie gry był najbardziej czujny w polu karnym Lotnika i zdobył czwartego gola.

Porażka boli bo punkty w Jeżowie są potrzebne jak przysłowiowy tlen jednak trzeba oddać piłkarzom trenera Milewskiego, że w tym meczu wykazali pełne zaangażowanie i z całych sił walczyli na każdym metrze kwadratowym boiska. Z tydzień Lotników czeka ciężki wyjazd do Głogowa więc o punkty nie będzie łatwo, biorąc jednak pod uwagę postawę w sobotnim spotkaniu z liderem na pewno nie można skazywać naszej drużyny na pewną porażkę.

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - KARKONOSZE JELENIA GÓRA 1-4 (1-1)

Bramki: 1-0 Górgul 19', 1-1 Siudak 28', 1-2 Jarosz 78' (sam.), 1-3 Staniszewski 87', 1-4 Czerwiński 90'+1'.
Żółte kartki: Bereźnicki, Jarosz.
Sędziowali: Marcin Domina oraz Michał Połomski i Wojciech Młocek.
Bez publiczności.

LJS: Jarosz - Bereźnicki, Białkowski (68' Pelowski), Karmelita, Niemirski, Suchanecki, Górgul (88' Szymczak), Górski, Kieć, Saniuk, Łozowski (88' Zawadzki).
Trener: Artur Milewski.

KSK: Błaszkiewicz - Wawrzyniak, Kocot, Czerwiński, Sołtysiak (46' Bębenek), Lekszycki (74' Staniszewski), Kulchawy, Młodziński, Siudak (62' Gargas), Firlej, Sutor.
Trener: Ołeksandr Szeweluchin.