IV Liga Dolnośląska / Lotnik w końcu z domowym zwycięstwem.

27 paź 19

Lotnik w końcu z domowym zwycięstwem.

Wygrana w meczu ze Spartą Rudna.

Długo bo aż od 1 kolejki czekali jeżowscy kibice na kolejne zwycięstwo Lotnika na własnym boisku. Wiele razy wygrana była o krok ale zawsze czegoś brakowało. Tym razem Lotnik pokazał charakter i odniósł cenne zwycięstwo.

Mecz początkowo był wyrównany a pierwszą dogodną okazję stworzyli Lotnicy w 8 minucie, kiedy po dobrym podaniu Lisa, Pelowski uderzył ponad bramką. Mimo, że więcej z gry mieli Jeżowianie to przyjezdni otworzyli wynik spotkania. W 11 minucie Mateusz Kochman popędził lewą flanką, wbiegł w pole karne i mocnym strzałem w krótki róg pokonał Jarosza. Było 0:1.

Kilka minut później z rzutu wolnego uderzał Oruba jednak tym razem górą był dobrze piąstkujący golkiper Lotnika. Lotnik próbował doprowadzić do wyrównania za sprawą Piwińskiego, który z lewego skrzydła złamał akcję do środka i strzałem w długi róg probował pokonać Kijewskiego. Bramkarz gości wykazał się jednak dobrym refleksem a dobitka Białkowskiego poszybowała wysoko ponad bramką.

W 30 minucie ten sam duet z Lotnika wypracował wyrównującego gola. Piwiński dał się sfaulować w polu karnym a jedenastkę wykorzystał Białkowski.

Goście mimo straty gola nie podłamali się i ruszyli do ataku. Chwilę później wywalczycli rzut wolny po prawej stronie pola karnego, który groźnym strzałem w krótki róg na gola próbował zamienić Kochman ale Jarosz nie dał się zaskoczyć. Pod koniec 1 połowy to jednak Lotnik miał dogodniejszą okazję do wyjścia na prowadzenie jednak Górgul nie zdołał przelobować Kijewskiego.

Do przerwy 1:1.

W drugiej połowie Lotnicy ruszyli do frontalnego ataku, zawodnicy trenera Milewskiego czuli, że to jest ich dzień i że są w stanie wywalczyć bardzo cenne 3 punkty. W 52 minucie aktywnego Suchaneckiego prostopadłym podaniem uruchomił Lis a popularny "Suchy" znakomicie dośrodkował w pole karne gdzie odnalazł Górgula, który wpakował piłkę do siatki. 2:1 dla Lotnika.

Chwilę później Sparta o mały włos nie doprowadziła do wyrównania kiedy piłkę na środku defensywy stracił Wersocki jednak Sygnatowicz przegrał sytuację sam na sam z Jaroszem. Za chwilę błąd popełnił z kolei Kijewski, który naciskany przez Suchaneckiego wyszedł wysoko z bramki i wybił piłkę pod nogi Górgula. Niestety strzał napastnik z Jeżowa z 40 metrów okazał się niecelny. W 70 minucie swoją okazję miał z kolei Żukowski jednak jego strzał zza pola karnego wylądował nad poprzeczką.

Szansę na wyrównanie miał Ostrowski  jednak również nie trafił w bramkę. Lotnik oddał cios za sprawą Bereźnickiego, który po rzucie rożnym lewą nogą próbował skierować piłkę w prawe okienko bramki rywala, niestety był to kolejny niecelny strzał.

W końcu w 80 minucie duża przytomnością wykazał się Suchanecki, który bezpośrednim wrzutem z autu uruchomił wprowadzonego w 2 połowie Wykę. Napastnik Lotnika w swoim stylu wbiegł w pole karne i strzałem z ostrego kąta, od słupka, ustalił wynik spotkania na 3:1.

LKS Lotnik Jeżów Sudecki - Sparta Rudna 3:1 (1:1)

Bramki: Kochman 11' dla Sparty, Białkowski 30', Górgul 52', Wyka 80' dla Lotnika.

Lotnik JS: 1 Adrian Jarosz, 21 Jan Bereźnicki, (kpt) 3 Krzysztof Białkowski ('56 Kamil Masel), 5 Dominik Pelowski, 7 Michał Piwiński (71' Sebastian Wyka), 19 Maciej Suchanecki, 11 Damian Górgul, 13 Adrian Lis (67' Krzysztof Kieć), 15 Łukasz Żukowski (88' Tomasz Madej), 16 Sylwester Wersocki, 20 Daniel Ziomek.

Rezerwowi: (br) 12 Norbert Kustosz, (br) 14 Vitalii Marmurenko, 4 Tomasz Madej, 8 Artur Niemirski, 10 Sebastian Wyka, 17 Kamil Masel, 18 Krzysztof Kieć.

Trener: Artur Milewski,

Sparta Rudna: 77 Maciej Kijewski, 2 Dawid Świdwa (46' Robert Malawski), 3 Arkadiusz Walczak (46' Łukasz Stachów), 5 Kamil Olszewski (46' Arkadiusz Rychlik), 6 Bartłomiej Oruba, 7 Paweł Hołówka, 8 Daniel Walasek (75 Dominik Glazer), 9  Mateusz Kochman (86' Hubert Siwiak), 10 Daniel Sygnatowicz, 16 Dawid Malawski, 20 Kajetan Frankowski.

Rezerwowi: (br) 12 Arkadiusz Rychlik, 14 Łukasz Ostrowski, 4 Hubert Siwak, 5 Kamil Olszewski, 11 Łukasz Stachów, 15 Robert Malawski, 17 Wojciech Konefał, 19 Dominik Glazer.

Trener: Robert Malawski.

Sędziowali: Waldemar Socha jako główny, Andrzej Socha i Kacper Kizyma jako asystenci.