Liga Okręgowa / Lotnik wciąż na zwycięskiej fali.

30 wrz 18

Lotnik wciąż na zwycięskiej fali.

Lotnik nie zwalnia tempa.

Kolejne zwycięstwo odnotowali Lotnicy, którzy dzięki wygranej umocnili się na pozycji lidera. Po mimo pozytywnego zakończenia mecz nie należał do tzw. "spacerków".

Wynik już w 15 minucie otworzył Maciej Suchanecki, który najprzytomniej zareagował w polu karnym i prawą nogą skierował piłkę do siatki. Wydawało się, że Lotnik wrzucił wyższy bieg i kolejne bramki będą formalnością.

Tymczasem goście wzięli się do pracy i w 27 minucie tylko znakomita parada Kustosza, który obronił strzał głową napastnika Stelli uchroniła gospodarzy przed stratą bramki. Pierwsza połowa do końca obfitowała w okazje z obu stron z lekkim wskazaniem na Lotników. I to właśnie gospodarze mogli podwyższyć wynik niestety kapitan Krzysztof Białkowski nie wykorzystał rzutu karnego po faulu na Piwińskim

W 35 minucie swoim firmowym rajdem popisał się Masel, którego dośrodkowanie o mały włos nie zaowocowało swojakiem obrońcy z Lubomierza.

Do przerwy 1:0.

W drugiej połowie goście ostro zabrali się do odrabiania strat ale to Lotnik miał najpierw dwie dogodne okazje, których nie wykorzystał Suchanecki. W 61 minucie niestety zadziałała stara piłkarska prawda i Szramowiat po dobrej indywidualnej akcji wyrównał na 1:1. Stella rozkręciła się na dobre i w 70 minucie Hubski mógl dołożyć swoje trafienie jednak za długo wachał się w polu karnym i efekcie stracił piłkę.

W 71 minucie Trener Milewski zaniepokojony złym obrotem spraw  dokonał podwójnej zmiany. Boisko opuścili Niemirski i Krupa  a na placu pojawili się Kieć oraz Kierlik.  Lotnik powoli przejmował inicjatywę ale nie przynosiło to pożądanego efektu. Trener Lotnika dokonał kolejnej zmiany podmieniejąc młodzieżowców. Boisko opuścił Szukiel a jego miejsce zajął rodowity Jeżowianin - Bereźnicki

Mecz wszedł w decydującą fazę a na boisku dało się odczuć nerwowość. Na szczęście dla Lotnika to nasza drużyna wykazała więcej spokoju co przyniosło efekt w postaci kolejnych bramek. Najpierw w 83 minucie  po rzucie wolnym dla Jeżowian piłka odbiła się od obrońcy Stelli i na 2:1 kolejny raz swoja gorszą prawą nogą piłkę do siatki skierował Suchanecki a w samej końcówce rywali dobił Białkowski, który wykorzystał rzut karny tym samym rehabilitując się za niestrzelonego karnego z pierwszej połowy.  Lotnik po trudnym spotkaniu zdobył kolejne bardzo ważne 3 punkty.

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - STELLA LUBOMIERZ 3:1 (1:0)

Bramki: 1-0 Suchanecki 15', 1-1 Szramowiat 61', 2-1 Suchanecki 83', 3-1 Białkowski 89'.
Żółte kartki: Pelowski (Lotnik) oraz Machelski (Stella).
Sędziowali: Szymon Sztukowski - sędzia główny oraz Grzegorz Soroka i Radosław Morawski.
Widzów: 100.

LOTNIK: Kustosz - Białkowski (88' Zawadzki), Pelowski, Piwiński, Niemirski (71' Kierlik), Suchanecki, Krupa (71' Kieć), Szukiel (74' Bereźnicki), Wersocki, Masel (88' Wyka), Ziomek.
STELLA: Engler - Jędras (82' Rak), Hubski, Wojs (46' Budzicz), Szramowiat, Machelski, Podobiński, M. Malarowski, Soczyński, Górny, Brodziński.