Liga Okręgowa / Lotnik wygrywa w Bolkowie.

14 kwi 19

Lotnik wygrywa w Bolkowie.

Przełamanie Górgula w meczu z Piastem.

Kolejne cenne zwycięstwo na drodze do awansu do IV ligi odnieśli wczoraj piłkarze Lotnika. W meczu w Bolkowie z miejscowym Piastem zanosiło się na gładkie zwycięstwo jednak na koniec Lotnicy musieli drżeć o zwycięstwo. Pierwszego gola efektownym wolejem zdobył w okolicach 40 minuty Białkowski i na drugą połowe zawodnicy z Jeżowa wychodzili ze skromną zaliczką. W 49 minucie kapitan Lotnika znów był zamieszany w akcję bramkową bowiem jego strzał dobijał Górgul, który ku uciesze kolegów i kibiców Jeżowian w końcu się "odblokował". W 60 minucie znów napastnik Jeżowa popisał się insynktem strzeleckim i sprytnym strzałem po ziemi pokonał Krzewiniaka. Lotnik prowadził już trzema bramkami. Niestety w szeregi lidera okręgówki wdarło się rozluźnienie i do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W 73 minucie Wersocki faulował w polu karnym zawodnika Piasta i sędzia wskazał na wapno. Karnego pewnie wykorzystał doświadczony Larysz. Jeszcze bardziej gorąco zrobiło się w samej końcówce meczu kiedy kontuzjowany Górski musiał opuścić boisko i Lotnik kończył mecz w 10-kę powiem trener Milewski wykorzystał już wszystkie zmiany. Napór miejscowych zakończył się trafieniem Proroka i Lotnik do końca nie mógł być pewny wygranej. Na szczęście wynik udało się dowieźć i Lotnik nadal pozostał liderem ligi.

PIAST BOLKÓW - LOTNIK JEŻÓW SUDECKI 2-3 (0-1)

Bramki: 0-1 Białkowski 40', 0-2 Górgul 49', 0-3 Górgul 60', 1-3 Larysz 73', 2-3 Prorok 90'+2'.
Żółte kartki: Karkowski, Szczepański oraz Pelowski, Białkowski, Bereźnicki.
Sędziowali: Grzegorz Soroka jako główny oraz Mariusz Czechowski i Robert Wasylkiewicz.

PIAST: Krzewiniak - Grosiak, Larysz, D. Czyżycki, S. Czyżycki (67' Kowalczyk), Błoński (60' Prorok), Wrona, Karkowski, Karbowiak (79' Nowak), Szemberski, Szczepański.
LOTNIK: Marmurenko - Szwagrzyk (74' Niemirski), Szeliga (57' Masel), Palimąka (81' Kierlik), Górgul (72' Kieć), Wersocki, Górski, Ziomek, Suchanecki (76' Zawadzki), Pelowski (75' Bereźnicki), Białkowski.