Liga Okręgowa / Lotnik wygrywa w Pieńsku.

21 paź 18

Lotnik wygrywa w Pieńsku.

Kolejne zwycięstwo Lotnika.

Lotnik nie zawiódł w meczu z ostatnią drużyną ligi i wzmocnił swoją pozycję na szczycie ligowej tabeli. Ciekawostką jest, że mecz był sędziowany w iście damskim gronie. Rzadko bowiem zdarza się by w trójce sędziowskiej znalazły się dwie kobiety.

Strzelanie już w 1 minucie zapoczątkował Marcin Krupa, który po aucie bramkowym z kilku metrów pokonał Selwiaka. W 17 minucie wynik podwyższył Suchanecki, który wykorzystał niefrasobliwość defensorów Hutnika i strzał pod poprzeczkę zdobył gola na 0:2. Jeszcze przed przerwą gospodarzy pogrążył Piwiński, który podwyższył na 0:3

Druga połowa również należała głównie do Lotników. W 55 minucie znakomitym strzałem popisał się Górski, który zerwał pajęczyne w bramce Pieńszczan. Było już 0:4. Wydawało się, że pogrążony Hutnik nie zdoła zadać nawet jednego ciosu i wtedy błąd Jeżowian wykorzystal Daśko, który po przejęciu prostopadłego podania wygrał pojedynek sam na sam z Kustoszem

Kiedy rezerwowi na obu ławkach powoli zbierali "fanty" z ławki a kierowca busa powoli grzał silnik by odwieźć ekipę gości do domu, gospodarze sprokurowali rzut wolny dla Lotnika i do piłki podszedł Paweł Kierlik. Gracz Lotnika popisał fenomenalnym uderzeniem lewą nogą i strzałem od poprzeczki ustalił wynik spotkania na 5:1. Cóż to był za gol...

Cieszy kolejne zwycięstwo Lotnika i to, że drużyna umocniła się na 1 miejscu w tabeli. Trzeba jednak nadmienić, że dołujący Hutnik znajduje się w fazie mocnej przebudowy i na boisku w składzie naszego rywala znalazło się wielu młodych zawodników, którzy przeszli z drużyny juniorskiej. Rywalom życzymy powodzenia w odbudowie!

HUTNIK PIEŃSK - LOTNIK JEŻÓW SUDECKI 1-5 (0-3)

Bramki: 0-1 Krupa 1', 0-2 Suchanecki 17', 0-3 Piwiński 45', 0-4 Górski 55', 1-4 Daśko 86', 1-5 Kierlik 90'+2'.
Żółte kartki: Pawlak, Brandys, Dereń, Linka oraz Szukiel.
Sędziowali: Elżbieta Faryniarz jako główna oraz Dominika Bernacka i Adrian Graczyk.
Widzów: 20,

HUTNIK: Selwiak (75' Kisielewicz) - Pawlak, Adamowicz, Daśko, Dereń (80' Korzeniewski), Kiełbowicz (70' Kubacki), Kowal (46' Brandys), Linka, Ofiara, Rajczyk (46' Jagiełło), Wojdak.
LOTNIK: Jarosz (60' Kustosz) - Szukiel, Wersocki, Krupa, Ziomek, Suchanecki (55' Wyka), Piwiński, Niemirski (46' Kieć), Kierlik, Białkowski (46' Górski), Szeliga.