Akademia / Pierwsze koty za płoty - drużyna Młodzików Lotnika pokonana

2 wrz 16

Pierwsze koty za płoty - drużyna Młodzików Lotnika pokonana

Młodziki - I kolejka ligi okręgowej

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego młodzicy zainaugurowali rozgrywki ligi okręgowej. Zawodnicy Lotnika swój pierwszy mecz rozgrywali na boisku rywala zza między – Karkonoszy Jelenia Góra. Niestety na stadionie przy ul. Lubańskiej gospodarze wygrali z naszą drużyną 2:0.

Już od pierwszych minut młodzicy z Jeżowa wyszli wysoko i zdecydowanie na rywali, lecz oprócz wielu odbiorów i utrzymywania piłki w środkowej strefie nie przynosiło to zamierzonego efektu. Gospodarze bardzo szybko doszli do głosu i swoimi akcjami co rusz nękali obronę Lotnika. Bardzo dobrze w bramce spisywał się Jakub Bielecki, który wraz z obrońcami bardzo długo nie dopuszczał do utraty bramki. Swoją okazję do zdobycia bramki miał też Dawid Lewandowski, który po błędzie obrońcy wyszedł z kontrą, lecz nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam. Niestety z minuty na minutę zauważalny był spadek sil młodych. Tuż przed przerwą zawodnicy gospodarzy wyprowadzili kontrę zakończoną strzałem w słupek – niestety później piłka niefortunnie odbiła się od jednego z obrońców Lotnika i wpadła do bramki.

W drugiej połowie zespoł prowadzony w tym meczu przez Tomka Madeja skupił się przede wszystkim na szczelnej obronie własnej bramki, szukajac swoich szans w grze z kontrataku. Karkonosze nie zamierzyaly rezygnować i nieustanie atakowały, starając się o podwyższenie wyniku, jendak bardzo dobra gra obronna młodych Lotników krzyżowała im plany. Niestety dla saszej drużyny drugą szansę w tym meczu zmarnował Lewandowski, który zbyt mocno przerzucił piłkę nad bramkarzem w efekcie czego przeleciała obok słupka opuszcając pole gry.Tuż przed końcem spotkania zawodnik z Jeleniej Góry minął dwóch rywali i strzałem z dość dużej odległości pokonał Bieleckiego, ustalajc wynik spotkania.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za ogromne zaangażowanie, wolę walki i pokazaną ambicję. Raz się wygrywa, raz przegrywa - taki urok sportu - jednak serce do gry i dalszej pracy na treningach na pewno wkrótce zacznie przynosić efekty!

Trzymamy kciuki!!

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - LOTNIK JEŻÓW SUDECKI 2-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Kamiński, 2-0 Kamiński.
Sędziował: Zbigniew Mateuszów.

LOTNIK: Bielecki - Tomoń, Gerus, Durka, Kulaszka, Mela, Sidło, Jasiński, Lewandowski. Rezerwowi: Jemai, Kowal, Statkowski.

KSK: Zakrzewski - W. Kowalski, Kościuk, Siwek, Rasiewicz, Skrzypiec, Hordyniak, Walec, Kamiński. Rezerwowi: Fediuk, Głowiński, Gojdka, Gołąb, Jasiński, Łabuz, Sierżant, Smętek, Sztac.

Wzbogacona ciekawymi zdjęciami relacja w lokalnych do przeczytania W TYM MIEJSCU

Autor tekstu:Tomasz Madej