Liga Okręgowa / Pierwszy sparing wygrany przez drużynę Lotnika

17 lip 17

Pierwszy sparing wygrany przez drużynę Lotnika

Zwycięstwo 1:0 w sparingu z Olimpią Kamienna Góra

Piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki swój pierwszy sparing rozegrali w minioną sobotę (15.07) o godz. 14:00 w Kamiennej Górze z miejscową Olimpią, beniaminkiem IV ligi dolnośląskiej – grupa zachodnia.
Początek spotkania to wyrównana gra obu drużyn z lekką przewagą na korzyść Lotnika. Gra toczyła się raczej w środkowej części boiska z niewielką ilością akcji ofensywnych. Widać było po obu drużynach, że są na początku okresu przygotowawczego o czym mogły świadczyć liczne niecelne podania i brak czucia piłki. W 30 minucie wynik spotkania mógł otworzyć Niemirski jednak piłka uderzona z ok. 25 metrów trafiła w poprzeczkę. Dobijał Suchanecki ale zdaniem sędziego był na pozycji spalonej (decyzja nieprawidłowa – w momencie strzału znajdował się przed obrońcami przeciwnika). W 35 minucie to Olimpia mogłaby się cieszyć ze zdobytego gola. Po strzale z rzutu wolnego Masiela, piłkę odbił przed siebie Kustosz i nabiegający zawodnik z Kamiennej Góry niefortunnie posłał ją nad bramką Jeżowian. Pod koniec pierwszej połowy odnowiła się kontuzja pleców naszego zawodnika Filipa Pieńkowskiego – miejmy nadzieję, że okres rekonwalescencji nie potrwa długo i niebawem będzie mógł wznowić treningi.

Pierwsze 5 minut drugiej połowy to zdecydowana przewaga Olimpii Kamienna Góra – nasi piłkarze sprawiali wrażenie jakby jeszcze nie „wyszli z szatni”. Impas nie trwał długo bo w 52 minucie indywidualną akcję prawą stroną boiska przeprowadził Stompór, który podał prostopadłą piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Wyki. Obrońca Olimpii próbował przeszkodzić mu w oddaniu strzału w efekcie doprowadzając do rzutu karnego, którego na bramkę zamienił nasz etatowy strzelec „jedenastek” – Krzysztof Białkowski.

Dalsza część spotkania to zdecydowana przewaga Jeżowa z licznymi akcjami bramkowymi – niestety brakowało skuteczności. Przeciwnik również nie wykorzystał 3 dogodnych sytuacji, które sprokurowali sobie sami obrońcy Jeżowa i mecz zakończył się wynikiem 0:1.
Kolejny mecz sparingowy rozegramy z Karkonoszami Jelenia Góra na stadionie przy ul. Złotniczej. Nie jest znany jeszcze dokładny termin (będzie to piątek lub sobota), także poinformujemy o nim w osobnym komunikacie.