LKS LOTNIK Jeżów Sudecki
OFICJALNY PORTAL KLUBU SPORTOWEGO LOTNIK

Akademia / Porażka Młodzików z Łużycami Lubań.

9 Apr 16

Porażka Młodzików z Łużycami Lubań.

Młodzicy - II kolejka ligi okręgowej.

   W niedzielę 4. września nasi Młodzicy rozegrali drugi mecz nowego sezonu, tym razem na własnym boisku podejmowali lidera po pierwszej kolejce – Łużyce Lubań.

  Młodzi zawodnicy z Jeżowa byli świadomi potencjału ofensywnego rywala, który w pierwszym meczu wbił swojemu przeciwnikowi 14 goli. Od początku byli nastawieni na twardą obronę i swojej okazji szukali w kontrach. Niestety siła ataku Łużyc była na tyle ogromna, że utraty bramek nie dało się uniknąć. Od początku meczu zasypali gospodarzy wrzutkami. Dużo lepsi fizycznie gracze z Lubania wykorzystywali ten fakt i w polu karnym często dochodzili do głosu. W pierwszej połowie Młodzicy Lotnika stracili 4 bramki. Goście z pojedynków indywidualnych wychodzili zwycięsko i dogrywali wzdłuż linii bramki lub uderzali bezpośrednioo w jej światło. W drugiej połowie, nie mając nic do stracenia, Lotnik odważniej wyszedł na rywala. Zawiązało się kilka ciekawych akcji, lecz przed polem karnym Łużyc zabrakło dokładności. Nie brakowało też determinacji w obronie – nasi zawodnicy pozwolili na strzelenie tylko jednej bramki.        Mecz zakończył się wynikiem 0:5 dla gości z Lubania, jednak z uwagi na fakt, że drużyna młodzików Lotnika to jedna z młodszych drużyn w lidze nie wyniki był w tym mecu kluczowy. Prawie wszyscy zawodnicy to rocznik "goniący", a niektórzy są nawet z młodszej kategorii wiekowej., dlatego na szczególną pochawłę zasługuje zostawione na boisku serce.

Przewaga fizyczna ma na tym etapie olbrzymie znaczenie, dlatego najważniejsze by młodzi piłkarze zdobywali doświadczenie i kształtowali swój piłkarski charakter w walce z przeciwnościam losu. Na pewno będzie im to potrzebne nie tylko w przygodzie z piłką, ale przede wszystkim w codziennym życiu.

Liga okręgowa Młodzików - II kolejka

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI : ŁUŻYCE LUBAŃ 0:5 (0:4)

LOTNIK; Bielecki - Tomoń, Gerus, Durka, Kulaszka, Sidlo, Mela, Jasiński, Lewandowski. rezerwowi: Kowal, Statkowski

Autor tekstu:Tomasz Madej

Autor zdjęć:

Pozostałe zdjęcia


zobacz listę

Komentarze (0)

klasa okręgowa 2021/22, grupa: Jelenia Góra
Zespół M. Pkt.
1. BKS Bobrzanie Bolesławiec 10 30
2. Włókniarz Leśna 10 22
3. Gryf Gryfów Śląski 10 20
4. Victoria Ruszów 10 20
5. Lotnik Jeżów Sudecki 10 20
6. Hutnik Pieńsk 10 16
7. Iskra Łagów 10 16
8. Victoria Jelenia Góra 10 14
9. Chrobry Nowogrodziec 10 13
10. Cosmos Radzimów 10 11
11. Włókniarz Mirsk 10 10
12. Czarni Lwówek Śląski 10 9
13. Górnik Węgliniec 10 7
14. Nysa Zgorzelec 10 6
15. Twardy Świętoszów 10 5
16. Olimpia Kowary 10 5


Partnerzy