LKS LOTNIK Jeżów Sudecki
OFICJALNY PORTAL KLUBU SPORTOWEGO LOTNIK

Ogólne / Puchar tym razem nie dla nas.

Puchar tym razem nie dla nas.

Minimalna porażka w finale.

Niestety w minioną środę nie udało się powtórzyć sukcesu z 2019 roku i zdobyć Pucharu Polski DZPN. Karkonosze okazały się minimalnie lepsze a wynik całego spotkania już w 12 minucie ustalił Siegiej Taran, który po kontrataku KSK wykorzystał "drzemkę" obrońców Lotnika i z prawego narożnika pola karnego płaskim strzałem w długi róg pokonał Adriana Jarosza. Goście mieli jeszcze kilka swoich okazji w tej odsłonie meczu jednak albo na posterunku był bramkarz Lotnika albo zawodził celownik napastników trenera Szeweluchina. Swoje okazje mieli też jednak Lotnicy. Dwa razy na listę strzelców mógł się wpisać Maciej Suchanecki, który najpierw w 16 minucie uderzał zza pola karnego wprost w ręce Fościaka, następnie przed samym gwizdkiem kończącym 1 połowę po wygranym pojedynku i podaniu od Macieja Górskiego wyszedł praktycznie na pozycję sam na sam jednak ponownie nie zdołał pokonać golkipera Karkonoszy. Być może dlatego, że piłkę uderzał swoją słabszą, lewą nogą. Swoją okazję w pierwszej części gry miał też Tomasz Madej, jednak jego strzał głową po rzucie rożnym pewnie wyłapał Fościak

Nie mający nic do stracenia gracze z Jeżowa, ruszyli w drugiej połowie do ataku i mieli swoje okazje by przynajmniej wyrównać stan meczu. Najlepsze z nich miał chyba Damian Górgul, który najpierw minimalnie wślizgiem nie sięgnął dośrodkowania Michała Piwińskiego z prawej strony a potem po rzucie wolnym, próbował głową, stojąc tyłem do bramki sprytnie pokonać bramkarza gości, ten jednak zachował czujność i nie dopuścił do utraty gola. 

Do końca wynik nie uległ zmianie i to Karkonosze sięgnęły po puchar. Cieszy jednak postawa Lotników, którzy postawili twarde warunki wyżej notowanym rywalom. 

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - KARKONOSZE JELENIA GÓRA 0-1 (0-1)

Bramka: 0-1 Taran 12'.
Żółte kartki: Białkowski, Łozowski oraz Wawrzyniak, Sutor, Kuźniewski.
Sędziowali: Dariusz Turek oraz Paweł Turek i Krzysztof Sadowski.
Bez publiczności.

LJS: Jarosz - Suchanecki, Piwiński, Niemirski (81' Zawadzki), Łozowski, Kieć, Górski, Górgul, Białkowski, Saniuk, Madej.

Trener: Artur Milewski.

KSK: Fościak - Lekszycki (72' Ranecki), Kuźniewski, Firlej, Czerwiński (80' Tokarz), Wawrzyniak, Sutor (75' Niemienionek), Młodziński (61' Sołtysiak), Kocot, Bębenek (61' Gargas), Taran (90'+2' Denis).

Trener: Ołeksandr Szeweluchin.

Autor tekstu:F.P.

Autor zdjęć: F.P.

Pozostałe zdjęcia


zobacz listę

Komentarze (0)

klasa okręgowa 2021/22, grupa: Jelenia Góra
Zespół M. Pkt.
1. BKS Bobrzanie Bolesławiec 10 30
2. Włókniarz Leśna 10 22
3. Gryf Gryfów Śląski 10 20
4. Victoria Ruszów 10 20
5. Lotnik Jeżów Sudecki 10 20
6. Hutnik Pieńsk 10 16
7. Iskra Łagów 10 16
8. Victoria Jelenia Góra 10 14
9. Chrobry Nowogrodziec 10 13
10. Cosmos Radzimów 10 11
11. Włókniarz Mirsk 10 10
12. Czarni Lwówek Śląski 10 9
13. Górnik Węgliniec 10 7
14. Nysa Zgorzelec 10 6
15. Twardy Świętoszów 10 5
16. Olimpia Kowary 10 5


Partnerzy