Akademia / Udany weekend Akademii Lotnika.

9 maj 21

Udany weekend Akademii Lotnika.

Młodzi Lotnicy dobrze radzili sobie w ten weekend.

Udana sobota w wykonaniu Lotnika. W dniu 08.05.2021 mecze ligowe rozegrały wszystkie zespoły Akademii Lotnika.

MŁODZICY

Jako pierwsi na boisko wybiegły dwa zespoły młodzików. Drużyna występująca w lidze okręgowej pokonała w Jeżowie zespół Bazalt Sulików 4:1. Do przerwy podopieczni trenera Dawida Świdra remisowali 1:1 po zmianie stron zdominowali plac gry dokładając kolejne 3 trafienia. 2 bramki zdobył Michał Uroda po jednym trafieniu dołożył Olek Żbikowski oraz Marcel Sus. Dla gości bramkę samobójczą zdobył Bartosz Zarówny.

Drugi zespół młodzików pokonał 2:1 w Szklarskiej Porębie miejscowy Woskar. Bramki dla podopiecznych trenera Rafała Kaczorowskiego zdobył Dawid Dybko oraz Antoni Telega, który również zdobył bramkę samobójczą.

JUNIORZY MŁODSI
Pierwszy mecz w rundzie wiosennej wygrali Juniorzy Młodsi. Zespół trenera Tomasza Madeja nie dał szans zespołowi Twardy Świętoszów. Pierwszą bramkę dla naszego zespołu zdobył Igor Łyżwa po strzale z 15 metrów po rzucie różnym. Drugą bramkę zdobył Kacper Ilnicki, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i skierował piłkę do bramki. Trzecie trafienie należy do Wojtka Świesiulskiego, który zdobył bramkę po akcji skrzydłem. W meczu tym mogło paść jeszcze kilka bramek jednak zawodziła skuteczność.

TRAMPKARZE
Gorsi od swoich poprzedników nie chcieli być trampkarze. Podopieczni trenera Pawła Szabat pokonali 9:0 Włókniarza Mirsk. Zespół gości przyjechał zaledwie w 11 osób. Sił na trzymanie korzystnego wyniku starczyło gościom do 14 minuty. Pierwszą bramkę zdobył Mikołaj Mejsner, który zakończył spotkanie z 4 trafieniami. Dwa gole zdobył Dawid Denc. Również dwa trafienia zaliczył dzisiejszy jubilat Szymon Wolf. Jedną bramkę zdobył z rzutu karnego Tymon Rypiński. Nasz zespół jako jedyny w lidze zdobył do tej pory komplet punktów.

Autor tekstu:Paweł Szabat

Autor zdjęć: Tomasz Madej