Liga Okręgowa / Wyka z dubletem - Lotnik gra dalej.

16 sie 18

Wyka z dubletem - Lotnik gra dalej.

Lotnik wygrywa z Orłem 4:2.

Chyba nikt nie miał wątpliwości, że Lotnik do środowego pucharowego meczu w Mysłakowicach podchodził w roli faworyta. Od początku meczu piłkarze z Jeżowa atakowali swojego rywala i widać było różnicę w kulturze gry a z minuty na minutę przewaga Jeżowian rosła. Zawodnicy trenera Milewskiego stworzyli sobie kilka dogodnych okazji jednak albo za długo zwlekali ze strzałem (Niemirski) albo uderzali niecelnie (Białkowski, Szeliga, Piwiński) albo na posterunku stał Dominik Klec

Po kolejnej zmarnowanej akcji tym razem przez Krupę, największą przytomność zachował Tomasz Palimąka, który w 30 minucie długim podaniem wypuścił w bój Łukomskiego. Napastnik Orła z zimną krwią wykorzystał nieporozumienie Wersockiego i Szukiela i otworzył wynik spotkania. Lotnicy nie zamierzali jednak spuszczać z tonu i stracona bramka podziałała na nich raczej motywująco. Dwie minuty później aktywny Szeliga dobrym podaniem obsłużył Wykę i było już 1:1. W 40 minucie Lotnik prowadził już 2:1. Tym razem Wyka zreważnował się Szelidze i z prawej strony idealnie dośrodkował na 5 metr. Pomocnik Lotnika musiał tylko dopełnić formalności. Warto napomknąć o dobrej postawie Krupy, który u zarania tej akcji wywalczył piłkę na środku pola i prostopadłym podaniem uruchomił Wykę

Do przerwy Orzeł - Lotnik 1:2.

W pierwszej minucie drugiej odsłony Lotnicy podwyższyli wynik. Krupa po dośrodkowaniu Szeligi dwukrotnie nie był w stanie pokonać Gliny (w przerwie trener Herzberg zmienił golkipera) najpierw dając się wykazać bramkarzowi a przy dobitce trafiając w poprzeczkę. Jednak czujny Wyka znalazł się dobrze w polu karnym i było już 1:3

Po mimo kolejnego ciosu Orzeł się nie poddawał i znów dał znać o sobie były zawodnik Lotnika - Tomasz Palimąka. Obrońca Orła sprytnie wykonał rzut wolny i prostopadłym podaniem zaliczył asystę na 2:3. Gola zdobył Piotr Kafel. To było jednak wszystko na co było tego dnia stać gospodarzy.

Czarę goryczy ku nie zadowoleniu miejscowych kibiców dopełnił Mateusz Zawadzki, który po podaniu Suchaneckiego ustanowił wynik spotkania na 2:4

ORZEŁ MYSŁAKOWICE

TRENER:
Herzberg Marek

Skład podstawowy: 12 Dominik Klec (46') 7 Kornel Sokołowski (75'), 3 Tomasz Palimąka, 8 Kamil Amborski (55'), 15 Łukasz Janik, 17 Piotr Kafel,
16 Szymon Konieczny, 5 Daniel Krupa (60'), 9 Łukasz Łukomski, 18 Paweł Szpak, 11 Michał Zieliński
Skład rezerwowy: 14 Tomasz Krakowski (55'), 89 Kamil Glina (46'), 20 Konrad Gurashvili (60'), 19 Marek Herzberg, 4 Mateusz Szkudlarek (75')

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI

TRENER:
Artur Milewski
Skład podstawowy: 12 Norbert Kustosz, 19 Piotr Szukiel, 16 Sylwester Wersocki, 11 Marcin Krupa, 10 Sebastian Wyka (53'), 9 Maciej Suchanecki, 7 Michał Piwiński,
5 Dominik Pelowski, 8 Artur Niemirski (53'), 20 Krzysztof Białkowski, 4 Szymon Szeliga (80')
Skład rezerwowy: 15 Mateusz Zawadzki (53'), 17 Kamil Masel (53'), 6 Piotr Marek (80')

BRAMKI:

Łukomski (30')  1:0, Wyka (32') 1:1, Szeliga (40') 1:2, Wyka (46') 1:3, Kafel (58') 2:3 , Zawadzki (89') 2:4.

Żółte kartki: Wersocki - Lotnik, Palimąka - Orzeł.