IV Liga Dolnośląska / Fatalny początek sezonu, kolejna porażka Lotników.

21 sie 16

Fatalny początek sezonu, kolejna porażka Lotników.

Złe nastroje po porażce z Apisem.

Blamaż, dno, porażka, baty... Można znaleźć wiele synomimów do wczorajszej klęski jakiej doznali Lotnicy na własnym boisku z kolejnym beniaminkiem naszej ligi. Złe ustawienie taktyczne, błędy w obronie, brak zaanagażowania, na koniec braki kadrowe, kontuzje i śluby. Można by napisać książkę o przyczynach wczorajszej porażki. Fakty są jednak takie, że po dwóch kolejkach drużyna straciła 10 bramek i strzelając tylko jedną. Nie jest to zapewne komfortowa sytuacja biorąc pod uwagę, że oba mecze były rozgrywane z beniaminkami. Co do samego meczu - miał bardzo jednostajny przebieg. Goście atakowali nisko ustawioną drużynę Lotnika. Z początku wydawało się, że taktyka gospodarzy przyniesie skutek i z czasem uda się wyprowadzić skuteczne kontraataki. Niestety błędy w obronie sprawiły, że do przerwy Apis prowadził 2:0 po golach Kachniarza oraz Kusiaka.

Po przerwie nie przyzywczajeni do permamentnego bronienia się Lotnicy wyszli wyżej na rywala chcąc odwrócić losy spotkania. Niestety kolejne błędy taktyczne spowodowały, że rywale dokładali kolejne trafienia (w sumie aż 3) a na tablicy graczy z Jeżowa wciąż widniało zero. Warto odnotować jeszcze dobrą postawę w bramce Artura Hałki, który w 86 minucie obronił rzut karny podytkowany za zagranie ręką Kurzelewskiego, ukaranego w tej sytuacji czerwoną kartkę. Była to klasyczna akcja ratunkowa.

Nasza drużyna znalazła się w bardzo trudnej sytuacji, wszyscy zawodnicy dotkliwie przyjęli obie porażki i obiecują ciężką pracę na treningach w nadchodzącym tygodniu.

2.kolejka 20.08.16 godz.17.00

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - APIS JĘDRZYCHOWICE 0:5 (0:2)

Bramki: 0:1 Kusiak (14'), 0:2 Kachniarz (45'), 0:3 Kusiak (55'), 0:4 Jurgowski (83'), 0:5 Pirszel (87')

Czerwona kartka: Kurzelewski (Lotnik) - akcja ratunkowa (86')
Żółte kartki: Piwiński, Białkowski
Sędziowali: Dawid Maryszczak jako główny oraz Sławomir Michałczak i Kamil Snacki (Jelenia Góra)
Widzów: 100

LOTNIK: Hałka - Becker, Białkowski, Bojanowski, Gołąb (63' Gawlik), Kurzelewski, Lis (20' Pieńkowski), Madej (77' Kosiński), Niemirski (63' Suchanecki), Piwiński (77' Chmielński), Wyka
APIS: Gawlik - Siciński, Ganczarek (80' Kiewra), Bystryk (80' Pirszel), P. Glanc, Kachniarz, Bryjak (75' Jurgowski), Izdebski (70' Iwaniak), Szydlarski (46' Paradowski), Więckiewicz (85' Szakiel), Kusiak