LKS LOTNIK Jeżów Sudecki
OFICJALNY PORTAL KLUBU SPORTOWEGO LOTNIK

Turniej im. Dawida Badeckiego

10 Dec 23

   W miniony weekend, 25 i 26 czerwca 2016 roku, na stadionie w Jeżowie Sudeckim już po raz drugi odbył dwudniowy turniej piłki nożnej dla dzieci im. Dawida Badeckiego. Zmarły tragicznie w styczniu 2015 Dawid reprezentował barwy jeżowskiego Lotnika w latach 2009-20011, jednak z klubem związany był także po zakończeniu występów na boisku. Jego barwna i charakterystyczna postać, ale przede wszystkim nieszukająca poklasku chęć pomocy oraz wsparcia niesionego także dla inicjatyw piłkarskich w naszym klubie, zainspirowała osoby z Jego otoczenia do cyklicznie organizowanego turnieju – pikniku piłkarskiego dla najmłodszych. Docelowo cały event ma być idealnym połączeniem zdrowej formy zabawy i spędzania czasu w gronie kolegów i przyjaciół dla najmłodszych, ale także doskonałą okazją do relaksu i odpoczynku dla dorosłych, w przeważającej większości rodziców młodych piłkarzy, których trud i wielki wysiłek włożony w realizację pasji swoich dzieci często bywa niezauważony.

   Tegoroczna edycja turnieju przewidywała rywalizację rozłożoną na dwa dni, w 4 różnych kategoriach wiekowych: skrzat, żak, orlik i młodzik.

   W sobotę na czterech boiskach swoje mecze rozegrały dzieci najmłodsze w kategoriach skrzat i żak, zaś w niedzielę na murawę wybiegły orliki i młodzicy. Łącznie w imprezie udział wzięło 28 drużyn, w tym zespoły m.in. z Trzebnicy, Bolkowa, Legnicy czy Wrocławia. Pierwszy dzień rywalizacji poprzedziło krótkie otwarcie turnieju przez siostrę Dawida, Patrycję Badecką, która wraz organizatorem z ramienia klubu Maćkiem Maćkowskim życzyła dzieciom udanej rywalizacji w duchu „fair play”.

                      Patrycja Badecka i Maciek Maćkowski otwierają turniej im. Dawida Badeckiego.

   Rywalizacja to w tym przypadku termin mocno umowny, ponieważ w grupie wiekowej skrzat (2009 i młodsi), nie wyłoniono zwycięzców – każda z drużyn bez względu na wyniki bezpośrednich meczów solidarnie zajęła I miejsce – celem turnieju dla tak małych dzieci jest przede wszystkim promocja piłki nożnej w formie zabawy, dlatego oprócz meczów dzieci mogły wziąć udział w kilku konkurencjach sprawnościowych z nagrodami, przyozdobić policzki dowolnie wybranym, ręcznie malowanym wzorem, puszczać giga bańki mydlane czy przekąsić gofra, racząc się świeżo wyciskanym sokiem owocowym.

   Równolegle, na dwóch innych boiskach, w systemie "każdy z każdym" swoje mecze rozgrywali mali piłkarze w kategorii żak. Mimo wielkiego upału, dzieci imponowały wielkim zaangażowaniem i sercem do walki – nie było narzekania na ciężkie warunki pogodowe i szukania winnych porażki w osobie sędziego - rzecz absolutnie niespotykana w przypadku seniorów :)

   Pierwszego dnia turnieju, po zakończonych zmaganiach dzieci doszło do seniorskiego, towarzyskiego spotkania byłych kolegów i przyjaciół Dawida z boiska. W II " Meczu Przyjaciół Dawida " - pod taką nazwą w świadomości publicznej funkcjonuje to symboliczne spotkanie - zmierzył się zespół KS Karkonosze - złożony z graczy występujących w przeszłości, wspólnie z Dawidem w różnych drużynach klubu ze Złotniczej - z Lotnikiem Jeżów Sudecki - kolegami, którzy reprezentowali w przeszłości z Dawidem barwy jeżowskiego klubu. Ustalona godzina tego meczu nałożyła się z pojedynkiem reprezentacji Polski ze Szwajacarią w ramach 1/8 finałów Mistrzostw Europy we Francji, dlatego zanim zawodnicy wybiegli na boisko, współnie obejrzeli to emocjonujące spotkanie w specjalnie przygotowanej 'jeżowskiej strefie kibica'.

Wyczerpującą relację z tego nietypowego meczu przygotował portal jg24.pl - by ją przeczytać - proszę kliknąć poniższe zdjęcie

   Niedzielne zmagania orlików i młodzików upłynęły już w zdecydowanie korzystniejszych warunkach pogodowych - Orliki rywalizowały w dwóch grupach, z których dwie najlepsze drużyny wałczyły w finale – pozostałe drużyny rywalizowały o niższe miejsca. Wśród orlików zwyciężyła drużyna AP Chojnik Jelenia Góra. W najstarszej kategorii młodzik najlepsza okazała się zaś drużyna Karkonoszy Jelenia Góra, przed TSSR Polonia Trzebnica i AP Chojnik Jelenia Góra.

   Tło turnieju piłkarskiego stanowił okazały piknik, na którym licznie dopingujący swoje pociechy rodzice mogli spróbować karczek i kiełbasę z grilla, ciasta i lody. Dostępne były także zimne i ciepłe napoje, świeży wyciskany sok z owoców oraz inne drobne przekąski. Oprócz wymienionych wcześniej atrakcji dla dzieci, na dobre " rozkręciła się " także loteria fantowa, w której do wygrania były bardzo ciekawe nagrody – m.in. koszulki z podpisami sportowców, piłki  \czy też różnego typu zaproszenia lub karnety. Każda drużyna miała zapewniony ciepły posiłek, owoce, wodę i drobne smakołyki ( promocji 2 banany gratis + żelki gratis nie znajdziemy w żadnym supermarkecie :P )

Osobny akapit należy poświęcić organizatorom, darczyńcom i partnerom całego wydarzenia.

   Szefem projektu i głównym pomysłodawcą był Maciej Maćkowski – trener młodzieży w naszym klubie, bez którego energii i uporu cała impreza by się nie odbyła. Skutecznie zaangażował w całą organizację imponującą liczbę wolontariuszy i współtwórców całego turnieju, który - z zachowaniem należytych proporcji - stał się jedną z ważniejszych inicjatyw klubu Lotnik w całym roku 2016. Szczególne brawa należą się oddanym rodzicom młodych piłkarzy jeżowskiego Lotnika, którzy stanęli na wysokości zdania mając swój wkład praktycznie w każdym aspekcie organizacyjnym tego wydarzenia. Silnego wsparcie udzieliła również rodzina Dawida Badeckiego, dla której cała inicjatywa ma ze zrozumiałych względów charakter wyjątkowy...Dziękujemy!

   Maciej mógł liczyć także na pomoc kolegów z juniorskiej i seniorskiej drużyny Lotnika, którzy wraz z partnerkami stanowili bardzo silne wsparcie organizacyjne i porządkowe całej zabawy. Nie można również zapomnieć o zawsze pomocnym prezesie Lotnika Tadeuszu Chwałku.

Na serdeczne podziękowanie i uznanie zasługuje kilka lokalnych firm i przedsiębiorstw, które nie pozostały obojętne na prośby wsparcia tego szczytnego celu.

   Wszystkim wymienionym i niewymienionym raz jeszcze dziękujemy za pomoc i wkład w organizację tego turnieju. Chcemy by w przyszłości na stałe zagościł on w kalendarzu podobnych imprez dla dzieci w naszym regionie. Mamy nadzieje, że turniej nadal współtworzony będzie „dla Nas, przez Nas”  w duchu bezinteresownej pomocy, na rzecz krzewienia sportowego wychowania najmłodszych piłkarzy, przykładem postawy patrona całej inicjatywy – ś.p. Dawida Badeckiego.

Poniżej odnośnik do okazałej galerii ze zdjęciami z tego wydarzenia autorswta Zygmunta Iłowskiego! (proszę kliknąć poniższe zdjęcie)

Zdjęcia dostępne także na klubowej stronie internetowej w dziale GALERIE

Poniżej relacje z zaprzyjaźninych lokalnych portali 

Zachęcamy do czytania i oglądania !

         

Pozostałe zdjęcia

Komentarze (0)

Partnerzy