IV Liga Dolnośląska / Porażka w Kobierzycach.

10 kwi 16

Porażka w Kobierzycach.

Kolejny mecz bez zwycięstwa.

Przegraną zakończył się wczorajszy mecz Lotników na trudnym terenie w Kobierzycach. Będący faworytem gospodarze nie zawiedli i 3 punkty zostały u nich. Niestety scenariusz był bardzo podobny do ostatniego przegranego meczu z Orłem Ząbkowice. Gks swoją bramkę zdobył już w 27 sekundzie, kiedy Białkowski za słabo podawał do zdekoncentrowanego Bojanowskiego, piłkę przejął Rokicki, który idealnie dośrodkował do Rybińskiego. Ten z kolei nie dał szans Maćkowskiego i uderzeniem głową pewnie umieścił piłkę w siatce. Po bramce gospodarze wciąż częściej utrzymywali się przy piłce jednak Lotnicy starali się kontratakować ale ataki niestety nie przynosiły pożądanych efektów. W 15 minucie na bramkę Gks-u uderzał Górgul, strzał był jednak niecelny, warto zauważyć również, że ładnie przy tej akcji wbiegał w pole karne Gołąb zawodnik z nr 11 zdecydował się jednak na strzał, który minął bramkę Kornego.

W drugiej połowie Lotnicy coraz częściej dochodzili do głosu jednak ich ataki nie przynosiły skutku. W 50 minucie ciekawie z rzuty wolnego uderzał Białkowski jednak jego uderzenie przeciął znajdujący się w polu karnym obrońca gospodarzy i piłka wylądowała na rzucie rożnym. Mecz został rozstrzygnięty w 64 minucie kiedy Białkowski wg sędziego Roli faulował w polu karnym Rokickiego. Sytuacja była o tyle kontrowersyjna, że po pierwsze sam faul był dość wątpliwy a po drugie miał on miejsce zdecydowanie przed polem karnym, co można zaobserwować m.in. na skrócie video, umieszczonym na oficjalnej stronie Gks-u, do którego link umieszczamy poniżej. Rzut karny na bramkę zamienił Wołczek i było praktycznie po meczu. Drużyna Lotnika próbowała jeszcze odmnieć losy meczu jednak żaden z ataków nie przyniósł bramki.

Potym  meczu nasuwa się na myśl proste działanie matematyczne: 9 - 8 = 1. Z dziewięcu możliwych do zdobycia w 3 meczach punktów nasza drużyna wywalczyła zaledwie jeden. Nie jest to z pewnością powód do dumy, jednak nasz zespół nie składa broni. Już w najbliższą środę pierwsza okazja by poprawić humory - półfinał pucharu Polski w Wykrotach a w następną niedzielę ligowy mecz u siebie z Polonią Trzebnica.

Gks Kobierzyce - Lotnik Jeżów Sudecki 2:0.

Bramki: 1:0 Rybiński (27 sekunda), 2:0 Wołczek (65-karny).
Żółte kartki: Flejterski, Mierzwa, Szefner, Rokicki, Wołczek oraz Madej, Suchanecki, Rudnicki.
Sędziował: Grzegorz Rola (Wałbrzych).
Widzów: 200.

STK GKS: Korny - Bielski Dudziak Wołczek Mierzwa, Flejterski, Szefner, Rokicki (88 Sokołowski), Ociesa (55 Dumański), Zgoda (70 Jamrozowicz), Rybiński.
LOTNIK: Maćkowski - Rudnicki, Madej, Białkowski, Bojanowski, Góral, Gołąb (60' Wyka), Dregan (85' Chmieliński), Pieńkowski (85' Stąpór), Suchanecki, Górgul.

Autor tekstu:Filip Pieńkowski