IV Liga Dolnośląska / Solidne lanie u siebie w meczu z Kobierzycami

17 wrz 15

Solidne lanie u siebie w meczu z Kobierzycami

Dotkliwa porażka u siebie

Bolesnej porażki 1:6 doznała nasza drużyna w ostatnim spotkania 6 kolejki IV ligi dolnośląskiej. Trudno szukać pozytywów bo wynik mówi po prostu sam za siebie. Pierwszego gola przyjezdni zdobyli już w 5 minucie a wynik spotkania otworzył Bartków, który wykorzystał niefrasobliwość naszej obrony i po długim podaniu od kolegi  z drużyny nie dał szans w sytuacji sam na sam Krzysztofowi Szpytmie. W 16 minucie nadzieję na dobry wynik przywrócił naszej drużynie Damian Górgul, który w trudnej sytuacji przelobował bramkarza gości. Był to jednak jak się później okazało jedyny pozytywny aspekt tego meczu. W 36 minucie Gks znów wyszedł na prowadzenia a stało się to za sprawą Rybińskiego, który spokojnie obrócił się polu karnym z piłką i mierzonym strzałem pokonał Szpytmę. W 41 minucie bramkarz Lotnika musiał znowu wyciągać piłkę z siatki. Po rzucie wolnym dla gości piłkę nieszczęśliwie podbił obrońca Lotnika ta spadła na głowę napastnika gości, który strzeli prosto w Szpytmę, niestety ten odbił piłkę przed siebie i Szefner dopełnił formalności. W 45 minucie kolejne trafienie zaliczył Rybiński, który dobił piłkę po strzale kolegi obronionym przez bramkarza Lotnika. Kolejny raz nie popisali się zarówno obrońcy Lotnika jak i bramkarz. W 51 minucie piłkarzy naszej drużyny ośmieszył Wołczek, który wykonał 40 metrowy rajd balnsem oszukał kilku zawodników naszej drużyny i płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce. W 73 minucie wynik spotkania ustalił Sebastian Zgoda, który po długim podaniu od obrońcy wyprzedził Adama Kocota i wykorzystał sytuację sam na sam.

Porażka chociaż dotkliwa na pewno uczy i jest kolejnym cennym doświadczeniem dla naszego zespołu. Staramy się o niej jak najszybciej zapomnieć. Dlatego już w najlbliższą sobotę w meczu wyjazdowym z Polonią Trzebnica będziemy chcieli powalczyć przynajmniej o jeden punkt.

Lotnik Jeżów Sudecki - Gks Kobierzyce 1:6 (1:4)

Bramki: 0-1 Bartków 5', 1-1 Górgul 16', 1-2 Rybiński 34', 1-3 Szefner 39', 1-4 Rybiński 44', 1-5 Wołczek 51', 1-6 Zogoda 73'.
Żółte kartki: brak.
Sędziowali: Krzysztof Dłużniak jako główny oraz Andrzej Prugar i Michał Jurasz.
Widzów: 100.

LOTNIK: Szpytma - Sobczak (60' Wyka), Białkowski, Madej, Kierlik, Suchanecki, Górgul, Dregan, Kocot, Masel (56' Rudnicki), Góral (46' Niemirski).
GKS: Rybakowski - Wołczek, Dumański (46' Jurkowski), Dudziak, Kaczmarek, Szefner (75' Szefner), Zgoda, Jamrozowicz (70' Błachut), Rokicki (60' Żbik), Rybiński (62' Flejterski), Bartków.