LKS LOTNIK Jeżów Sudecki
OFICJALNY PORTAL KLUBU SPORTOWEGO LOTNIK

IV Liga Dolnośląska / Trzecia wygrana Lotnika w tym sezonie.

25 Oct 16

Trzecia wygrana Lotnika w tym sezonie.

Lotnik pewnie pokonał Zamet Przemków 2:0

   Przed meczem wszyscy w klubie zdawali sobie sprawę jak ważne to dla Naszego zespołu spotkanie. Mimo braków kadrowych zespół przystępował do spotkania pewny własnych umiejętności i świadomy szansy jaka się nadarza. Zamet przed spotkaniem miał tyle amo punktów co Lotnik, dlatego ew. zwycięstwo pozwoliłoby odskoczyć nam od rywala na 3 pkt.

 Od początku meczu przewagę osiągnła nasz zespoł. Już w pierwszej akcji meczy po centrze Krzysztofa Białkowskiego z najbliższej odległości strzelał Tomasz Madej, jednak nieczysto trfioną piłkę na rzut rożny sparował bramkarz beniaminka z Przemkowa. Kolejne minuty to dalszy napór Lotnika - w systuacjach sam na sam z bramkarzem pudłlowali Kamil Masel i Maciej Suchanecki. Zamet próbował odgryzać się szybkimi kontrami, które jednak szybko przerywał nasz blok obronny. Przed przerwą dogodnej sytuacji nie wykorzystał jeszcze Masel oraz Niemirski i sędzie zaprosił zawodników na przerwę.

  W drugiej części intensywność ataków była nieco mniejsza - Zamet wyglądał na zespół, który 1 pkt. wywiezie z satysfakcją. Lotnik cały czas starał się walczyć o pełną pulę. Z  najpierw z bliska nie trafił Górgul, potem po dobrym, płaskim dośrodkowaniu Piwińskiego nieczysto uderzał Niemirski. Wrezcie w 70 minucie meczu dośrodkowanie Krzysztofa Białkowskiego na bramkę strzałem głową zamienił Damian Górgul! Był to pierwszy gol Damiana w tym sezonie. W zeszłym zdobył dla naszego zespołu aż 20 bramek, jednak w tym roku z powodu kontuzji odniesionej przed sezonem stracił sporo czasu na leczenie i dojście do pełnej sprawności. Oby ten gol był zwiatunem kolejnych bramek dla Lotnika w tym sezonie. Kilka minut po bramce to właśnie Damian dobrze uruchomił wprowazonego na boisko Sebastiana Wykę, który jednak przyjmując piłkę przewrocił sie w polu karnym i groźna sytucja została zażegnana przez bramkarza z Przemkowa Sobczyńskiego. Co się odwlecze to..chciałoby się powiedzieć, ponieważ Wyka zdobył kilka minut później rostrzygającą losy meczu bramkę - otrzymawszy podanie Artura Niemirskiego, oddał kąsliwy strzał w krótki róg bramki Zametu, którego Sobczyński nie był w stanie zatrzymać..

 Ważne zwycięstwo stało się faktem. Wszycy w klubie odetchnęli z ulgą, jednak nadal trzeba wykonać dużo pracy by wydostać się w górne rejony  ligowej tabeli - aktualnie Lotnik zajmuję 13 pozycję z 10 pkt zgromadzonymi na swoim koncie. W kolejnym meczu trudny wyjazd do GKS-u z Warty Bolesławieckiej, który w tabeli jest tuż za plecami Lotników i także liczy na odniesienie zwycięstwa. Z naszego puktu widzenia rywal jest zasięgu, jednak ostatnie wyniki GKS-u ( w tym wysokie zwycięstwo z Orkanem) każde podchozić do tego spotkania z należytym respektem.

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - ZAMET PRZEMKÓW 2-0 (0-0)

Bramki: 1-0 Górgul (70') 2-0 Wyka (85')

Żółta kartka: Białkowski.
Sędziowali: Michał Hnatkiewicz jako główny oraz Piotr Urycz i Kamil Struski.
Widzów: 70

LOTNIK: Maćkowski - Góral, Białkowski, Kierlik, Madej, Piwiński, Gołąb (63' Becker), Niemirski, Masel (70' Wyka), Górgul, Suchanecki
ZAMET: Sobczyński - Piech, Urbaniak, Kwiatkowski, Wieczorek (75' Kawecki), Pilarek (52' Białocerkiewicz), Drabik, Szymkowiak, Matkowski, Niegot (60' KOban), Kunz

Autor tekstu:

Autor zdjęć: Piotr Kuban - jg24.pl oraz Adrian Klimas 24jgora.pl

Pozostałe zdjęcia


zobacz listę

Komentarze (0)

SENIORZY - IV LIGA DOLNOŚLĄSKA - (zachód)
Zespół M. Pkt.
1. Chrobry II Głogów 22 52
2. Karkonosze Jelenia Góra 22 49
3. Apis Jędrzychowice 22 43
4. Sparta Rudna 22 41
5. Mewa Kunice 23 39
6. Kuźnia Jawor 23 37
7. Leśnik Osiecznica 23 36
8. Stal Chocianów 23 34
9. Prochowiczanka Prochowice 23 33
10. Orkan Szczedrzykowice 23 31
11. Odra Ścinawa 23 29
12. Górnik Złotoryja 23 28
13. Sparta Grębocice 23 28
14. Gryf Gryfów Śląski 23 26
15. Konfeks Legnica 23 25
16. Włókniarz Leśna 22 22
17. Orla Wąsosz 22 20
18. KS Legnickie Pole 23 19
19. Lotnik Jeżów Sudecki 22 11


Partnerzy