IV Liga Dolnośląska / Ważne zwycięstwo u siebie!

25 paź 15

Ważne zwycięstwo u siebie!

2:1 po ciężkim boju z Granicą.

Minimalnym zwycięstwem zakończył się wczorajszy występ Lotników przy własnej publiczności. Mecz to typowa potyczka z gatunku piłkarskich meczów walki. Już od pierwszej minuty przyjezdni dawali wyraźne sygnały, że przyjechali po komplet punktów. Na szczęście twardo grającemu przeciwnikowi skutecznie przeciwstawiła się ekipa Lotnika z Jeżowa. Mimo tego ekipa gości jako pierwsza mogła wyjść na prowadzenie kiedy głową minimalnie niecelnie na bramkę Szpytmy uderzał Savchuk. Pierwsza klarowna sytuacja dla naszej drużyny została wykreowana przez Mateusza Dregana, który w 15 minucie popisał się mocnym strzałem, niestety piłka wylądowała na słupku bramki przyjezdnych. W 39 minucie padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Po ładnej akcji piłkę z prawej strony dośrodkował Dregan, który sprytnie wypatrzył nadbiegającego Górgula. Po mimo, iż sytuacja nie była całkiem klarowna, Górgul kolejny raz popisał się doskonałym timingiem i bezpośrednio z  powietrza skierował piłkę do siatki. Bramka wyraźnie dodałą animuszu naszej drużynie i już chwilę później pięknym strzałem lewą nogą  z ponad 30 metrów popisał sie Paweł Góral jednak piłka wylądowała na spojeniu bramki Gawlika.  W ostatniej minucie pierwszej połowy na 2:0 mógł z kolei podwyższyć Suchanecki, który doskonale wyprzedził obrońców Granicy jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem z Bogatyni, który obronił jego strzał. Do przerwy wynik nie uległ zmianie chociaż doskonałą okazję mieli goście, za sprawą Słomiaki, który po solowej akcji trafił w słupek.

Początkowy fragment drugiej połowy to lepsza gra przyjezdnych, którzy od razu ruszyli do ataku. Niemniej jednak to nasza drużyna mogła podwyższyć wynik spotkania. W sytuacji sam na sam kolejny raz znalazł się popularny "Suchy" jednak trafił tylko w słupek. Warto zaznaczyć, że w tej sytuacji zawodnik z nr 9 mógł również podawać do lepiej ustawionego Górgula, który także uczestniczył w tej akcji. W 65 minucie goście próbowali wyrównać stan meczu jednak uderzenia Więckiewicza głową obronił Szpytma. Chwilę później najlepszą sytuacje dla gości zmarnował Sawczuk, który z niecałych 5 metrów fatalnie przestrzelił nad poprzeczką mając przed sobą praktycznie pustą bramkę. Na szczęście nasz zespół pozbierał się po licznych atakach Granicy i wyprowadził zabójczą kontrę. w 75 minucie Suchanecki dobrze rozegrał piłkę na lewą stronę boiska a dobrze ustawiony Sobczak idealnie wbiegł wzdłuż pola karnego i dośrodkował "na nos" Dregana, który bezpośrednio z powietrza, lewą nogą podwyższył na 2:0. W 80 minucie niezła okazję do zdobycia gola miał Górgul jednak minimalnie przestrzelił obok słupka. Goście nie złożyli broni i licznymi atakami nękali obronę naszej drużyny. Szczególnie groźne okazały się auty, w pobliżu naszej bramki, po których zawodnik Granicy znakomicie dorzucał piłkę bezpośrednio w pole karne. Goście opierali swoją grę głównie na stałych fragmentach gry i długich podaniach w stronę swoich rosłych napastników. Po jednym z nich Granica wyrównała. Dobrze ustawiony Więckiewicz wywalczył sobie pozycję w walce z naszymi obrońcami i wyszedł sam na sam ze Szpytmą niedając mu w tym pojedynku szans. Było już tylko 2:1. Od tego momentu goście rzucili całe swoje siły do ataku wywalczając jeszcze kilka stałych fragmentów gry, przy których zabrakło im jedynie szczęścia by doprowadzić do wyrównania. Na szczęście wynik do końca meczu nie uległ zmianie i Lotnik tego dnia zszedł z murawy przy ul. Sportowej zwycięski.

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - GRANICA BOGATYNIA 2-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Górgul 41', 2-0 Dregan 75', 2-1 Więckiewicz 80'.
Żółte kartki: Bojanowski, Niemirski oraz Augustyn, Iwanicki, Mikulski, Sawczuk.
Sędziowali: Mateusz Maj jako główny oraz Krzysztof Musiałowski i Jakub Szkutnik.
Widzów: 150.

LOTNIK: Szpytma - Góral (80' Wyka), Bojanowski, Białkowski, T. Madej, Kocot, Lis (46' Niemirski), Sobczak (75' Pieńkowski), Dregan, Górgul (85' Gawlik), Suchanecki.
GRANICA: Gawlik - Fularz, Mikulski, Sawczuk, Omelański, Sochacki (55' Gmurek), Kostrzewa, Augustyn (60' Piotrowski), Iwanicki, Szydło, Więckiewicz.