IV Liga Dolnośląska / Wyjazdowa porażka z Polonią Trzebnica

22 wrz 15

Wyjazdowa porażka z Polonią Trzebnica

porażka 3:0 na wyjeździe

Niestety kolejną porażką zakończył się nasz sobotni wyjazd do Trzebnicy. Znajdujący się na przedostatnim miejscu w tabeli przed tą kolejką gospodarze udzielili nam solidnej lekcji pokory. Mecz został rozstrzygnięty w pierwszej połowie. Kolejny raz zawiedliśmy w defensywie dając strzelić sobie bardzo łatwo wszystkie 3 bramki. W 17 minucie wynik spotkania otworzył Ulatowski, który ograł Białkowskiego i bezlitośnie wykorzystał sytuacje sam na sam strzelając pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Szpytmę. W minucie 25 z kolei wynik spotkania na 2:0 podwyższył Kołodziej, który wykorzystał niefrasobliwość ustawiającego mur naszego bramkarza i posłał piłkę w krótki róg bezpośrednio z rzutu wolnego. w 43 minucie piłkę w środku pola stracił Rudnicki, piłkarze gospodarzy szybko rozpoczęli kontre i pędzący prawą stroną boiska Marduła sprytnym strzałem w krótki róg pokonał zaskoczonego bramkarza naszej drużyny.

Druga połowa to zupełnie inny mecz. Nasza drużyna posiadała inicjatywę. Dobrze na naszą grę wpłynęły zmiany, wprowadzeni Sobczak, Gawlik a także Góral wnieśli spore ożywienie. Jednak cała drużyna od samego początku drugiej odsłony pokazała charakter i starała się odmienić losy spotkania. Niestety zabrakło szczęścia oraz dokładności. Jak chociażby przy zmarnowanym w 88 minucie przez Krzysztofa Białkowskiego - rzucie karnym. Porażka boli tym bardziej, że rywal prezentował się solidnie, jednak wydawał się być w zasięgu naszej drużyny, szczególnie w drugiej połowie. Wynik przemawia jednak na korzyść gospodarzy więc dalsze dywagacje na jego temat nie mają sensu. Już w środę naszą drużyna podejmie o godz. 16:30 na wyjeździe drugą drużynę Olimpi Kamiennej Góry w Pucharze Polski natomiast kolejny ligowy mecz już w sobotę 26 września z Bielawianką Bielawa na naszym stadionie przy ul. Sportowej o godz.16:00.

Polonia - Lotnik 3:0 Bramki: 1:0 Ulatowski (17), 2:0 Kołodziej (25), 3:0 Marduła (35).

Żółte kartki: Miazgowski, Nawrot oraz Kocot.
Sędziowali: Przemysław Bartoś jako główny oraz Marcin Chodorowski i Dawid Aksamit (Wałbrzych).
Widzów: 100.

POLONIA: Proporczyk - Maciej Waliszczak, Marcin Waliszczak (80 Bucki), Nwrot, Wawrzykowski (75 Fuder), Marduła, Belica, Kołodziej, Ciosek, Ulatowski, Miazgowski (85 Kowalski).
LOTNIK: Szpytma - Białkowski, Lis (60 Sobczak), Kocot, Bojanowski, Madej, Dregan, Suchanecki, Pieńkowski (75 Góral), Górgul, Rudnicki (53 Gawlik).

Autor tekstu:Filip Pieńkowski