IV Liga Dolnośląska / Wysokie zwycięstwo na zakończenie rundy.

16 lis 15

Wysokie zwycięstwo na zakończenie rundy.

Runda jesienna zakończona efektownym zwycięstwem.

Nie było przykrej niespodzianki dla naszej drużyny, we wczorajszym zamykającym XV kolejke oraz rundę jesienną IV ligi dolnośląskim meczu, pomiędzy BKS-em Bolesławiec a Lotnikiem Jeżów Sudecki. Mecz rozgrywany w bardzo trudnych warunkach (padający deszcz i silny wiatr) po mimo końcowego wyniku nie był wcale łatwym spotkaniem. Gospodarze w pierwszych minutach spotkania starali się operować piłką, dobrze się bronili i wyprowadzali pojedyncze ataki. Żaden z nich nie przyniósł jednak znacznego zagrożenia pod naszą bramką. Lotnik z kolei już w 10 minucie mógł objąć prowadzenie kiedy dobrym podaniem od Suchaneckiego został obsłużony Pieńkowski. Uderzył piłkę wewnętrzną częścią stopy jednak ta sparowana końcami palców przez bramkarza odbiła się od słupka i wpadła w jego ręce. 5 minut później ten sam zawodnik zmarnował dogodną sytuacje obsłużony dokładnym podaniem od Górgula, jednak tym razem jego strzał nie trafił nawet w światło bramki. W 30 minucie kolejna okazja bramkowa została wypracowana przez Mateusza Dregana, który popędził lewą stroną boiska, minął kilku rywali i znakomicie dośrodkował zewnętrzną częścią stopy w pole karne, wydawało się, że dwaj obrońcy BKS-u bez problemu wybiją piłkę, jednak obaj się pomylili, a szansę na zdobycie bramki zmarnował Pieńkowski, który chyba nie spodziewał się takiej niefrasobliwości ze strony przeciwników i nie zdołał przeciąć lotu piłki. Kolejne zmarnowane sytuacje wprowadziły lekką nerwowość wśród sztabu szkoleniowego Lotnika. I tu należy wstawić mały przerywnik by sparafrazować popularne powiedzonko: "na kłopoty ... Górgul". Pod koniec pierwszej połowy zawodnik z nr 11 z ekipy Lotnika otrzymał podanie przed pole karne, obrócił się "na pięcie" i skierował piłkę prosto w okienko BKS-u. Do przerwy Bobrzanie - Lotnk 0:1

Po przerwie nasza drużyna jeszcze śmielej ruszyła do ataku. W okolicach 50 minuty w środku pola efektowną piętką popisał się Górgul, zagrywając piłkę do Kocota. Ten popisał się znakomitym prostopodłym podaniem do Dregana, który idealnie wbiegł w tempo, wziął na plecy dwóch obronców i płaskim, pewnym strzałem podwyższył na 2:0. Kilka minut później ten sam zawodnik podwyższył na 3:0. Po podaniu wbiegającego prawą stroną Pieńkowskiego przyjął piłkę i skierował ja w długi róg bramki rywala. W 57 minucie popularny "Dregi" próbował się odwdzięczyć koledze z zespołu i mocno dośrodkował piłkę z lewej strony boiska w pole karne. Na nieszczęście gości, próbujący wybić piłkę obrońca BKS-u popisał się piekną główką umieszczając piłkę od słupka, we własnej bramce. W 64 minucie ta sama para próbowała rozmontować obrońców z Bolesławca. Dregan wbiegł prawą stroną boiska i znajdując się na wysokości pola karnego i lini końcowej wycofał piłkę na 10 metr do wbiegającego Pieńkowskiego. Jego strzał odbił Bochnia,  na szczęście zawodnik Lotnika pierwszy dobiegł do znajdującej się przy końcu boiska piłki i wycofał ją do wbiegająceo Suchaneckiego, który ustalił wynik spotkania na 5:0.

BKS BOBRZANIE BOLESŁAWIEC - LOTNIK JEŻÓW SUDECKI 0:5 (0:1)

Bramki: 0:1 Górgul (33), 0:2 Dregan (48), 0:3 Dregan (52), 0:4 Obrońca BKS (gol samobójczy), 0:5 Suchanecki (64).
Żółte kartki: Sobczak, Bojanowski.
Sędziowali: Damian Sylwestrzak jako główny oraz Sylwester Duda i Igor Adamczyk (Wrocław).
Widzów: 20.

BKS BOBRZANIE: Bochnia - Borzymek, Głowacki, Zapiór, Janicki, Piekarz, Brożyna, Kliwak, Gasiak, Smolarek, Graczyk.
LOTNIK: Szpytma - Góral, Białkowski (59 Sobczak), Madej, Bojanowski, Pieńkowski (70 Wyka), Niemirski, Kocot, Dregan (75 Hobgarski), Suchanecki, Górgul (72 Gawlik).

Autor tekstu:Filip Pieńkowski