Następny mecz: niedziela, 12.5.2024, 14:00

IV Liga Dolnośląska / Awans do IV ligi stał się faktem!

21 cze 15

Awans do IV ligi stał się faktem!

Historyczny triumf lotników

Zwycięstwem 4:0 zespołu Lotnika Jeżów zakończyło się sobotnie spotkanie ostatniej kolejki ligi okręgowej.

Mecz rozpoczął się pod nasze dyktando jednak w zespole dało się zauważyć lekką tremą z uwagi na rangę spotkania. Piłka znajdowała się głównie w posiadaniu Lotnika jednak nie dużo z tego wynikało. Okazje do zdobycia bramki zmarnował między innymi Pieńkowski, który niecelnie uderzył obok prawego słupka bramki gości. Do akcji ofensywnych często włączął się Adam Kocot, który próbował w ten sposób zmylić defensywę rywala. Wciąż jednak wynik nie ulegał zmianie. Okazję na zdobycia gola miał również Damian Górgul, który po dośrodkowaniu Macieja Suchaneckiego głową próbował pokonać Deję jednak minimalnie chybił obok bramki. W 44 minucie otrzymał okazję żeby się zrehabilitować i skrzętnie ją wykorzystał. Po dośrodkowaniu Pieńkowskiego z prawej strony boiska piłkę próbowali wybić obrońcy Hutnika jednak odbita przez nich futbolówka poszybowała w okolice 11 metra pola karnego gdzie znajdował się dobrze ustawiony Górgul. Zawodnik Lotnika popisał się bardzo ładnym wolejem umieszczając piłkę w siatce. Do przerwy Lotnik - Hutnik 1:0.

Po przerwie mecz ułożył się w sposób wręcz wymarzony dla naszej drużyny. Zaraz na początku drugiej połowy sfaulowany w polu karnym został Krzystof Białkowski a bramkarz Hutnika otrzymał czerwoną kartkę. Sędzia wskazał na rzuty karny, którego nie wykorzystał Damian Górgul. Piłka zatrzymała się niestety na poprzeczce bramki Hutnika. Grając jednak w przewadze liczebnej z minuty na minutę Lotnik coraz śmielej atakował i nie trzeba było długo czekać na efekty. W 51 minucie ładnym rajdem popisał się Suchanecki, który strzałem lewą nogą pokonał bramkarza (zawodnika z pola) gości. W 63 minucie drugą bramkę w sezonie zdobył Tomek Madej, który po rzucie rożnym skierował piłkę głową do siatki. Warto dodać, że poprzednią swoją bramkę zawodnik ten zdobył również w meczu z Hutnikiem w Pieńsku gdzie także po rzucie różnym zdobył bramkę głową. Wynik spotkania w 87 minucie ustalił doświadczony Arkadiusz Gawlik, który minął kilku rywali i strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce.

Po meczu zapanowała ogromna radość, były szampany, podziękowania dla kibiców i gratulacje.

Lotnik Jeżów Sudecki awansował do IV ligi.

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - HUTNIK PIEŃSK 4-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Górgul 45', 2-0 Suchanecki 53', 3-0 Madej 65', 4-0 Gawlik 87'.
Czerwona kartka: Deja w 47', akcja ratunkowa.
Żółta kartka: Białkowski.
Sędziowali: Łukasz Basiak jako główny oraz Andrzej Urban i Tomasz Kasiński.
Widzów: 300.

LOTNIK: Maćkowski - Kierlik, Madej (65' Krystecki), Kocot, Góral, Białkowski, Niemirski (55' Lis), Pieńkowski (70' Serafinowicz), Bojanowski (55' Gawlik), Suchanecki (75' Miotk), Górgul (65' Wyka).
HUTNIK: Deja - Szal, Gwara, Łagowski, D. Kotelnicki, Jagieło, Duszyński, Szewczyk (75' M. Kotelnicki), Linka, Kowal (47' Kikut), Szydlarski.