Lotnik Jeżów Sudecki     vs.     Włókniarz Leśna

IV Liga Dolnośląska / Awans do kolejnej rundy PP!

8 sie 16

Awans do kolejnej rundy PP!

Lotnik po rzutach karnych pokonał Pogoń Świerzawa i awansował do kolejnej rundy PP

W ostatnią niedzielę w bardzo dramatycznych okolicznościach Lotnik wydarł awans do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Sam mecz stał na bardzo niskim poziomie, co jednak wcale nie oznacza, że na boisku nic się nie działo. Ale od początku..

Z uwagi na problemy kadrowe (kontuzje, urlopy) do Świerzawy Lotnicy wyruszyli w 11 osobowym składzie. Trener Szaliński nie mógł liczyć na Górgula, Suchaneckiego, Kurzalewskiego, Pieńkowskiego, Maćkowskiego, Lisa, Górala, Piwońskiego, Masela. Na boisku od pierwszych minut zagrał młodzieżowiec Słobodzian, dla którego debiut w meczu o stawkę w barwach Lotnika zakończył się bardzo pechowo już po ..7 min. W kontakcie z przeciwnikiem doznał poważnej kontuzji kolana i musiał opuscić boisko. Oznaczało to, że w to upalne popołudnie Jeżowianie musieli grać praktycznie cały mecz w osłabieniu. Nie przeszkodziło im to jednak w uzyskaniu przewagi - to Pogoń częsciej była skoncentrowana na obronie na własnej połowie boiska.

Sam mecz należy ocenić bardzo nisko. Składnych akcji było jak na lekarstwo - dominowały długie podania, które na dużym boisku Pogoni mogły być sposobem na zdobycie bramki. Do przerwy jednak goli zabrakło. Chwilę po zmianie stron drugą żółtą kartką został ukarany Adrian Nowiński z Lotnika, a że był to jego drugi kartonik tego koloru w tym meczu - najlepszy gracz na boisku musiał je opuscić przed czasem. Od tego momentu grająca w przewadze Pogoń zwietrzyła szansę na wygraną i osiągnęła wyraźną przewagę w posiadaniu piłki. Nie przełożyło się to jednak na sytuacje bramkowe i mecz w regulaminowym czasie zakończył się bezbramkowym remisem.

W rozgrywkach PP w takiej sytuacji zwycięzcę wyłania się w konkursie rzutów karnch. W nim lepsi okazali się nasi zawodnicy, wygrywając 3:4. W serii jedenastek skutecznie karne egzekwowali: Bojanowski, Białkowski, Gołąb i Kierlik. Pomylił sie tylko Zawadzki, jednak KS Pogoń Świerzawa nie wykorzystała dwóch jedenastek ( strzał w poprzeczkę i decydujący karny obroniony przez Artura Halkę ! )

Styl w jakim Lotnik awansował chluby nie przynosi, jednak biorąc pod uwagę wszystkie przeciwności losu należy ten rezultat przyjąć z szacunkiem.

Lotnik: Chałka - Madej, Bojanowski, Białkowski, Kierlik, Gołąb, Nowiński, Niemirski, Zawadzki, Słobodzian, Wyka.

Warto podkreślić ciekawą inicjatywę gospodarzy spotkania - na trybunach odbyla się licytacja, z której środki przekazano na leczenie cięzko chorego 7 letniego Kamila. Ludzie skupieni wokoł klubu ze Śwerzawy zorganizowali grila, ciasta i inne atrakcje dla przybyłych kibiców. W imieniu klubu Lotnik Jeżów Sudecki dziękujemy za miłe i sympatyczne przyjęcie - życzymy powodzenia w rywalizacji w lidze okręgowej!!

Zdjęcia autorstwa Patryka Cebuli. Bogata relacja ze spotkania na funpagu Pogoń Świerzawa na facebooku