Zgorzelec

IV Liga Dolnośląska / Cenne zwycięstwo w Lubawce.

2 cze 14

Cenne zwycięstwo w Lubawce.

Wczoraj nasz zespół wywalczył bardzo ważne 3 pkt. na stadionie w Lubawce wygrywając 4:2.

Niewątpliwie bohaterem tego meczu był nasz zawodnik Damian Górgul, który zdobył aż 4 bramki!

Spotkanie rozpoczęło się po naszej myśli, już w 10 minucie kiedy to objęliśmy prowadzenie. Bramkę na 1:0 po b. precyzyjnym podaniu po ziemi od Michała Madeja, zdobył niezawodny tego dnia Górgul. Niestety gospodarze szybko wyrównali za sprawą Kucharskiego, który zdobył gola w 21 minucie. Nadmienić trzeba, że mecz nie układał się dla nas pomyślnie. Już w 8 minucie boisko opuścił filar naszej defensywny Łukasz Bizoń, któremu odnowił się długo leczony uraz mięśnia łydki a niedługo potem bo w 25 min boisko z powodu kontuzji kręgosłupa opuścił Filip Pieńkowski. Na ławce trener Maciej Suchanecki miał do dyspozycji zaledwie dwóch graczy: Kamila Bojanowskiego oraz Mirosława Gałuszkę, więc po niespełna pół godzinie gry limit zmian, które dopuszczała liczebność kadry, został wyczerpany. Na szczęście nie spuściliśmy głów i walczyliśmy o korzystny rezultat. W 32 minucie z rzutu wolnego bardzo mocno i precyzyjnie po ziemi, uderzył - Krzysiek Białkowski , bramkarz sparował piłkę wprost pod nogi Górgula, który nie omieszkał wpakować jej do siatki i było 1:2. W 52 minucie znakomitym dośrodkowaniem popisał się Mirosław Gałuszka a jeszcze lepszym strzałem z głowy, nie kto inny jak - Damian Górgul, który idealnie umieścił piłkę w długi rób rywali podwyższając na 3:1. Kiedy wydawało się, że jest już po meczu piłkarz gospodarzy - Kacper Schabiński oddał szczęśliwy strzał, ponieważ po rykoszecie od naszego obrońcy piłka przelobowała Maćka Maćkowskiego, znalazła drogę do bramki i było już 2:3.

Gospodarze grali bardzo ostro, często faulując naszych zawodników, niemniej jednak sędzia spotkania prawie nie wyciągał żółtych kartek przeciwko zawodnikom Orła, o dziwo karał nimi naszą drużynę wskutek czego boisko w 90 min musiał opuścić Mirosław Gałuszka (dwie żółte kartki). Końcówka zrobiła się nerwowa, na szczęście w doliczonym czasie swój "one man show" czwartym golem zwieńczył Damian Górgul, który wykorzystał błąd obrońców wbiegł w pole karne i płaskim strzałem po ziemi pokonał bramkarza gospodarzy.

Obie drużyny zagrały w składach:

Orzeł Lubawka: Daniel Adamowicz, Piotr Szuster (60' Łukasz Wincza), Marcin Hadała, Mateusz Czura (45' Krystian Tama), Radosłąw Matusik, Krystian Adamowicz, Krzysztof Musiał, Kacper Schabiński, Krzysztof Kucharski (88' Patryk Jaszczur), Sebastian Kurek, Piotr Gleb (67' Jacek Adamowicz).

Skład Lotnik Jeżów Sudecki: Maciej Maciek Maćkowski, Łukasz Bizoń (11' Kamil Bojanowski Bojanowski), Krzysiek Białkowski Białkowski, Tomek Madej, Leszek Kurzelewski, Michał Gołąb, Maciej Suchanecki, Damian Górgul, Filip Pieńkowski (26' Mirosław Gałuska), Adrian Lis, Michał Madej