IV Liga Dolnośląska / Derby gminy dla LOTNIKA! Relacja + skrót video

21 paź 14

Derby gminy dla LOTNIKA! Relacja + skrót video

Derby gminy dla nas!

Minona niedziela upłynęła kibicom pod znakiem derbów gminy Jeżów Sudecki. Ładna pogoda i dogodna godzina spotkania, poza samą rangą meczu o prymat w naszej gminie, spowodowały, że na nasz stadion przy ul. Sportowej 13 odwiedził spora liczba kibiców. Mecz nie był wyjątkowym widowiskiem sportowym, obfitującym w wiele sytuacji i bramek. Był to mecz walki, jak przystało na derby nikt nie odstawiał nogi czy głowy. Co nie oznacza, że był to mecz nudny, bo jak wiadomo na piękno piłki również wpływają walka, determinacja i zaangażowanie, a tego obu stronom nie można było odmówić.

W pierwszej połowie Lotnik mógł objąc prowadzenie. Po ładnej akcji prawą stroną pola karnego przedarł się Leszek Kurzelewski, ale zamiast dograć do stojących w polu karnym przeciwnika kolegów, próbował sprytnie po krótkim rogu zaskoczyć Dariusza Mikulskiego. Niestety piłka trafiła tylko w boczną siatkę. Chwilę wcześniej dogodną sytuacje do zdobycia gola zmarnował Filip Pieńkowski, który po ładnym dośrodkowaniu Mirka Gałuszki z rzutu wolnego, strzałem głową z kilku metrów mógł pokonać bramkarz Piasta, ale zamiast tego trafił piłką prosto w jego ręce. Swoją okazję mieli też piłkarze Piasta Dziwiszów. Szarżujący kilkukrotnie prawą stroną Dominiki Kik, przy jednej ze swoich akcji wbiegł w pole karne i oddał nieprzyjemny strzał w stronę naszej bramki. Piłkę niefortunnie przed siebie odbił Maciek Maćkowski i tylko przytomna interwencja wślizgiem Adama Kocota uchroniła nasz zespół przed stratą bramki, bowiem na środku pola na piłkę wbiegał już zawodnik gości. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0:0.

W drugiej części obraz gry nie uległ znacznej zmianie. Do głosu kilkukrotnie dochodzili goście, ale nie potrafili sobie stworzyć stuprocentowej sytuacji. Swoje okazje miał również nasz zespół. Najpierw po bardzo ładnej indywidualnej akcji w pole karne Piasta wbiegł Damian Górgul, minął kilku rywali i z ostrego kąta próbowal pokonać bramkarza przeciwnika. Ten jednak zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Znów nasz zawodnik mógł się pokusić o podanie do lepiej ustawionych w polu karnym kolegów. Do rzutu rożnego podszedł Mirosław Gałuszka, który dośrodkował piłkę na głowę wbiegającego Leszka Kurzelewskiego, ten niestety w trudnej sytuacji posłał piłkę obok prawego słupka bramki przyjezdnych.

Mimo kilku zmarnowanych okazji w 65 minucie, naszej drużynie udało się zadać ostateczny cios. Wpuszczony dopiero co na boisko Mateusz Gozdek, otrzymał podanie z prawej strony od Macieja Suchaneckiego. Dokładnie przyjął piłkę po czym popisał się fenomenalnym diagonalnym podaniem do Filipa Pieńkowskiego, który wbiegł z prawej strony i dośrodkował na głowę Damiana Górgula, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce.

Nasza drużyna mogła jeszcze zmienić wynika ale sytuacji w polu karnym nie wykorzystał Maciej Suchanecki, który tak jak wcześniej jego koledzy mógł podać do dobrze ustawionego w polu karnym kolegi (w tym przypadku Krzysztofa Białkowskiego) ale zamiast tego spróbował strzału prawą nogą z ostrego kąta po długim rogu. Niestety piłka minimalnie minęła słupek i wynik nie uległ zmianie.

Swoją okazję miał też Piast, po strzale wprowadzonego w drugiej połowie Kamila Masela piłka poszybowała w prawe okienko naszej bramki.
Na posterunku był jednak Maciek Maćkowski, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po mimo korzystnego dla nas wyniku piłkarze Piasta Dziwiszów nie dawali za wygraną do końca meczu. W samej końcówce próbowali odwrócić losy spotkania ale w zamieszaniu podbramkowym dobrymi interwencjami popisywali się nasi obrońcy, którzy raz po raz wybijali piłkę.

W derbach gminy Lotnik - Piast 1:0 (Górgul 65')

LOTNIK : Maćkowski – Madej, Bizoń, Kocot, Białkowski (Niemirski 85'), Kurzelewski, Górgul (Miotk 80'), Pieńkowski (Wyka 75'), Kierlik, Suchanecki (Krystecki 86'), Gałuszka (Gozdek 60').

Rezerwowi : Sędziak, Gozdek, Niemirski, Wyka, Krystecki, Miotk.

PIAST : Mikulski – Zyner, Ciemniewski, Saniuk, Kieć, Podobiński, Dudek, Kurek, Kik, Sobczak, Cichoń.

Rezerwowi : Skupin, Hartwig, Ziółkowski, Górski, Badran, Masel.

Poniżej relacja video dzięki uprzejmości i pracy Pana Ryszarda Bizonia oraz fotorelacje z lokalnych portali:

Autor tekstu:Filip Pieńkowski