Lotnik Jeżów Sudecki     vs.     Granica Bogatynia

Liga Okręgowa / Dlaczego warto czasem przyjść na Lotnika.

4 kwi 22

Dlaczego warto czasem przyjść na Lotnika.

Dlaczego warto czasem przyjść na Lotnika? Chociażby dlatego by zobaczyć cztery gole, czerwoną kartkę, zaskakujące zwroty akcji i walkę do ostatniej minuty. Te wszystkie atrakcje zafundowali nielicznej grupce kibiców piłkarze obu ekip, które w sobotę 2 kwietnia przy Sportowej 13 stoczyły naprawdę ciekawy pojedynek. Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że takiego meczu dawno w Jeżowie nie oglądano.

Początkowa faza meczu to lekka dominacja gospodarzy, jednak kolejno swoje okazje zmarnowali: Piwiński i Górgul. Goście natomiast zaatakowali raz a porządnie i w 13 minucie za sprawą Mateusza Żebrowskiego objęli prowadzenie. Nie bez winy byli piłkarze Lotnika, którzy biernie zareagowali podczas rajdu i dośrodkowania Pankowskiego a następnie w polu karnym zostawili dużo miejsca strzelcowi bramki.

0:1 dla gości.

Coś jednak wisiało w powietrzu, jeżeli chodzi o poczynania Lotników. Zawodnicy z Jeżowa prezentowali się naprawdę dobrze i cały czas napierali na bramkę gości. Efekt przyszedł w 26 minucie kiedy Górgul otrzymał piłkę od Suchaneckiego a następnie wbiegł w pole karne i doprowadził do wyrównania.

Było już 1:1.

Przebieg spotkania był bardzo ciekawy bowiem goście nie pozostawali dłużni i raz po raz odgryzali się atakami na bramkę Adriana Jarosza. Bardzo aktywny był Dominik Szydlarski, który bardzo utrudniał życie jeżowskim obrońcom. Na szczęście w przebiegu całego meczu zabrakło mu trochę szczęścia a ponadto dobrze dysponowany był Adrian Jarosz, kilkukrotnie ratujący swoją drużynę.

W 65 minucie swoją obecność zaznaczył ponownie Górgul, który ograł w polu karnym kilku obrońców gości i wyłożył piłkę na środek pola karnego Piwińskiemu. Ten dopełnił formalności. Lotnik 2, Victoria 1.

Goście nie poddawali się i usilinie dążyli do zdobycia bramki co w połączeniu z dużym poświęceniem jeżowian wykreowało naprawdę emocjonującą końcówkę. W doliczonym czasie gry dobrze czytający do tego momentu grę na przedpolu Adrian Jarosz popełnił błąd i piąstkował  poza polem karnym. Sędzia główny bez wahania sięgnął do tylnej kieszonki i pokazał mu czerwoną kartkę. Będący konsekwencją tego zdarzenia rzut wolny z niebezpiecznej odległości udało się wybronić a wprowadzony za zawodnika z pola (Kamila Buczka) Marmurenko na szczęście nie musiał wyciągać piłki z siatki. Jego vis a vis z Ruszowa nie miał tyle szczęścia i w ostatniej akcji meczu, po kontrataku gospodarzy skapiltulował po raz trzeci. Strzelcem gola był wprowadzony w drugiej połowie Staniszewski, który z zimną krwią ustalił wynik spotkania.

Worek emocji w Jeżowie i sukces drużyny Adriana Lisa, która na jesień przegrała w Ruszowie aż 5:1.

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - VICTORIA RUSZÓW 3:1 (1:1)

13' Żebrowski dla Victorii

26', 65' i 90'+5 Górgul, Piwiński i Staniszewski dla Lotnika