Akademia / Domowa porażka juniorów z Chrobrym Nowogrodziec.

7 paź 16

Domowa porażka juniorów z Chrobrym Nowogrodziec.

Juniorzy Starsi - VII kolejka Ligi Okręgowej.

W czwartek (06.10) juniorzy starsi Lotnika podejmowali u siebie zespół z Nowogrodźca. Mecz rozpoczął się o godzinie 16, arbitrem głównym spotkania był sędzia Piotr Tośko. Warunki pogodowe i boiskowe były bardzo trudne i niesprzyjające obu drużynom. Siąpiący deszcz, zimny porywisty wiatr i murawa w kiepskim stanie ledwo nadającym się do gry.

Pierwsze minuty spotkania zdominowali zawodnicy Lotnika. Składne akcje kończone groźnymi strzałami napastnika i pomocników sprawiały nie lada problemy bramkarzowi gości. Mimo to defensywa Chrobrego  wychodziła ze wszystkich ataków obronną ręką. Po tej początkowej dominacji Lotnika do głosu doszli goście. Trudne strzały blokowali obrońcy Lotnika lub bronił bramkarz – Piotr Kuzia. Pod koniec dobrej pierwszej połowy błąd całej formacji defensywnej Lotnika wykorzystał napastnik Chrobrego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w siatce gospodarzy. Do przerwy wynik spotkania 0-1 dla Chrobrego z Nowogrodźca.

Druga połowa zaczęła się fatalnie do Lotników. Faul obrońcy przy „16-stce” i rzut wolny precyzyjnie wykonany przez pomocnika gości. Po niespełna 5 minutach drugiej połowy byłowięc już 0-2. Nowogrodziec nabrał większej chęci gry, a zmarznięci i przemoczeni Lotnicy wyraźnie byli w kryzysie.. Perfekcyjnie wykorzystali to goście. Ładne dośrodkowanie w pole karne wykończył wbiegający napastnik strzelając głową, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i znalazła miejsce w bramce. Chwilę później pomocnik Nowogrodźca zagrał świetną prostopadłą piłkę do współpartnera z drużyny i ten wyprzedzając rzucającego się bramkarza „dziubnął” nad nim piłkę. Lotnicy nie mieli żadnych argumentów. Wyrazem bezradności był bardzo brzydki i chamski faul lewego obrońcy Lotnika Łukasza Czyża, który wykorzystując  brak uwagi trójki sędziowskiej uderzył swojego rywala w twarz. Trener Lotnika Maciej Maćkowski szybko zareagował na tak brzydkie zagranie swojego podopiecznego - rugając, ściągnął go z boiska i wysłał do szatni. Pod koniec meczu jeden z pomocników z Nowogrodźca po raz kolejny przerwał groźną akcję Lotników i ujrzał drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwony. Wykorzystali to podopieczni Maćkowskiego a konkretnie Oskar Pietkiewicz – w tym meczu rezerwowy. Po świetnym zagraniu Klaudiusza Bukraby technicznym strzałem pokonał bramkarza gości.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-4. Był to mecz czołowych drużyn w lidze. Nowogrodziec przed tą kolejką był 3, Lotnik zaś 4. Niestety nie udało się wejść na przysłowiowe „pudło”, ale do końca zostały jeszcze 4 kolejki i liczymy, że uda się juniorom starszym zakończyć pierwszą rundę jesienną na podium.

LOTNIK: Kuzia - Delestowicz, Czyż, Bereźnicki, Śliwiński, Kędziorek, Król, Rzempała (55' Pietkieiwcz), Szczesny, Żywicki (84' Kwiatkowski), Szwejk (65' Bukraba)

Aktualnie Lotnik JS zajmuje 6 pozycję, Chrobry jest wiceliderem.

Autor tekstu:Piotr Kuzia

Autor zdjęć: Robert Król