IV Liga Dolnośląska / Fatalna porażka z Orlą.

30 wrz 19

Fatalna porażka z Orlą.

Lotnik gubi kolejne ważne punkty.

Ciężko opisać to co wczoraj wydarzyło się na stadionie w Jeżowie Sudeckim. Lotnik osłabiony wprawdzie absencjami kilku ważnych zawodników: Piwiński, Wersocki, Szeliga, Łozowski, Masel był murowanym faworytem do zwycięstwa z ostatnią w tabeli Orlą. Niestety boisko zweryfikowała oczekiwania zawodników, trenera oraz kibiców.

Do 15 minuty na boisku nie działo się zbyt wiele ale to Orla lepiej operowała piłką. Lotnik "odżył trochę dopiero w okolicach 17 minuty spotkania, wtedy to drużyna trenera Milewskiego zaczęła utrzymywać się więcej przy piłce. 2 minuty później pierwszy strzał oddał nożycami Górski jednak było to uderzenie, z którym bez problemu poradził sobie Boszko. Dziesięć minut później ponownie Maciej Górski po dośrodkowaniu Jana Bereźnickiego próbował piłkę skierować do bramki przewrotką. Był to jednak strzał niecelny. Lotnik grał niemrawo a akcje były nieskładne. Dopiero w 38 minucie gospodarze pokazali trochę futbolu, kiedy trójkową akcję przeprowadzili Niemirski, Górgul i Górski, który ponownie strzelał na bramkę rywala jednak i tym razem nie zdołał zdobyć gola.

W pierwszej połowie swoją szansę mieli jeszcze goście, po rzucie wolnym wykonywanym przez Kacprzaka, który uderzył jednak wprost w ręce Jarosza.  Do przerwy 0:0.

Druga połowa mogła znakomicie zacząć się dla Lotników. Niestety Górgul nie wykorzystał dobrego zgrania Pelowskiego i z piątego metra głową, strzelił prosto w bramkarza Orlej. To była chyba najlepsza okazja Lotnika w tym meczu.

W 66 minucie dobrą okazję miał Niemirski jednak jego strzał sprzed pola karnego sparował Boszko. Goście nie pozostawali dłużni i w 70 minucie strzałem z półobrotu Jarosza próbował zaskoczyć Kornicki jednak uderzenie to wylądowało nad poprzeczką. Lotnicy próbowali atakować żeby zdobyć upragnionego gola ale ataki te przypominały walenie głową w mur. Niestety goście kontrowali i w 89 minucie po stracie Zawadzkiego skontrowali skutecznie. Gola strzałem w długi róg zdobył osamotniony Sobieraj

Lotników stać było jeszcze na jeden zryw kiedy po rzucie rożnym Madej z najbliższej odległości skierował piłkę głową ponad poprzeczką gości. Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie.

Lotnik Jeżów Sudecki  - Orla Wąsosz 0:1 (0:0)

Bramki: Sobieraj 89'