LKS LOTNIK Jeżów Sudecki
OFICJALNY PORTAL KLUBU SPORTOWEGO LOTNIK

IV Liga Dolnośląska / Fatalna porażka z Orlą.

30 Sep 19

Fatalna porażka z Orlą.

Lotnik gubi kolejne ważne punkty.

Ciężko opisać to co wczoraj wydarzyło się na stadionie w Jeżowie Sudeckim. Lotnik osłabiony wprawdzie absencjami kilku ważnych zawodników: Piwiński, Wersocki, Szeliga, Łozowski, Masel był murowanym faworytem do zwycięstwa z ostatnią w tabeli Orlą. Niestety boisko zweryfikowała oczekiwania zawodników, trenera oraz kibiców. 

Do 15 minuty na boisku nie działo się zbyt wiele ale to Orla lepiej operowała piłką. Lotnik "odżył trochę dopiero w okolicach 17 minuty spotkania, wtedy to drużyna trenera Milewskiego zaczęła utrzymywać się więcej przy piłce. 2 minuty później pierwszy strzał oddał nożycami Górski jednak było to uderzenie, z którym bez problemu poradził sobie Boszko. Dziesięć minut później ponownie Maciej Górski po dośrodkowaniu Jana Bereźnickiego próbował piłkę skierować do bramki przewrotką. Był to jednak strzał niecelny. Lotnik grał niemrawo a akcje były nieskładne. Dopiero w 38 minucie gospodarze pokazali trochę futbolu, kiedy trójkową akcję przeprowadzili Niemirski, Górgul i Górski, który ponownie strzelał na bramkę rywala jednak i tym razem nie zdołał zdobyć gola. 

W pierwszej połowie swoją szansę mieli jeszcze goście, po rzucie wolnym wykonywanym przez Kacprzaka, który uderzył jednak wprost w ręce Jarosza.  Do przerwy 0:0. 

Druga połowa mogła znakomicie zacząć się dla Lotników. Niestety Górgul nie wykorzystał dobrego zgrania Pelowskiego i z piątego metra głową, strzelił prosto w bramkarza Orlej. To była chyba najlepsza okazja Lotnika w tym meczu. 

W 66 minucie dobrą okazję miał Niemirski jednak jego strzał sprzed pola karnego sparował Boszko. Goście nie pozostawali dłużni i w 70 minucie strzałem z półobrotu Jarosza próbował zaskoczyć Kornicki jednak uderzenie to wylądowało nad poprzeczką. Lotnicy próbowali atakować żeby zdobyć upragnionego gola ale ataki te przypominały walenie głową w mur. Niestety goście kontrowali i w 89 minucie po stracie Zawadzkiego skontrowali skutecznie. Gola strzałem w długi róg zdobył osamotniony Sobieraj

Lotników stać było jeszcze na jeden zryw kiedy po rzucie rożnym Madej z najbliższej odległości skierował piłkę głową ponad poprzeczką gości. Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie. 

Lotnik Jeżów Sudecki  - Orla Wąsosz 0:1 (0:0)

Bramki: Sobieraj 89' 

Zółte kartki: 

Lotnik: Madej, Ziomek, Białkowski, Bereźnicki, Jarosz,
Orla: Łuszczewski, Sobieraj, Boszko.

Sędziowali: Mateusz Rozmusz - jako główny

Gracjan Ertman - I asystent

Konrad Górny - II asystent 

Lotnik JS: Jarosz, Bereźnicki, Białkowski, Madej, Pelowski, Niemirski (68' Suchanecki), Górgul, Lis (50' Zawadzki), Górski, Kieć (84' Wyka), Ziomek

Rezerwowi: Szeliga, Suchanecki, Wyka, Zawadzki, Mazurkiewicz

Trener: Artur Milewski

Orla Wąsosz: Boszko, Makieła, Birk, Łuszczewski (73' Majewski), Kopeć, Sobieraj, Bojanowski, Kornicki, Kacprzak (83' Kowaluk), Pukała, Jachimowicz,

Rezerwowi: Malisz, Zarzycki M., Zarzycki B., Majewski, Berus, Nowak, Kowaluk

Trener: Marek Nowicki

Autor tekstu:FP

Autor zdjęć:


zobacz listę

Komentarze (0)

SENIORZY - IV LIGA DOLNOŚLĄSKA - (zachód)
Zespół M. Pkt.
1. Chrobry II Głogów 15 35
2. Apis Jędrzychowice 15 34
3. AKS Strzegom 15 34
4. Karkonosze Jelenia Góra 15 34
5. Odra Ścinawa 15 25
6. Sparta Grębocice 15 24
7. Orkan Szczedrzykowice 15 23
8. Górnik Złotoryja 15 21
9. Sparta Rudna 15 21
10. KS Legnickie Pole 15 18
11. Kuźnia Jawor 15 17
12. Lotnik Jeżów Sudecki 15 16
13. Orla Wąsosz 15 15
14. Gryf Gryfów Śląski 15 11
15. Stal Chocianów 15 9
16. Prochowiczanka Prochowice 15 7


Partnerzy