Następny mecz: niedziela, 12.5.2024, 14:00

Liga Okręgowa / Jak nie można meczu wygrać to trzeba go chociaż zremisować.

29 paź 17

Jak nie można meczu wygrać to trzeba go chociaż zremisować.

LIGA OKRĘGOWA [12.kolejka] 1:1 w Warcie

Stare piłkarskie przysłowie mówi, że jeżeli meczu nie potrafisz wygrać to musisz go przynajmniej zremisować. Ekipa trenera Milewskiego w sobotnie popołudnie w Warcie Bolesławieckiej wzięła sobie to przysłowie mocno do siebie i mimo wielu okazji wywiozła z boiska rywala zaledwie jeden punkt.

Mecz rozgrywany był w niekorzystnych warunkach pogodowych. Cyklon Grzegorz wyścubił już chyba początek swojego nosa i mocno dawał się we znaki obu drużynom. Paradoksalnie z relacji uczestników tego meczu wynika, że Ci, którzy mieli pod wiatr grali jakby lepiej. Lotnicy na mecz przyjechali zaledwie w 13 osób a więc trener Jeżowian nie miał zbyt dużego dylematu desygnując pierwszą jedenastkę. Na ławce w odwodzie pozostawił Sebastiana "Turbowykę" oraz Mateusza "Szotę" Zawadzkiego. Skład podstawowy do natomiast kolejno od bramki: Jarosz, Białkowski, Turczyk, Ziomek, Kierlk, Piwiński, Szwagrzyk, Niemirski, Kieć, Krupa, Suchanecki.

Pierwsze 15 minut to dwie dogodne okazje gości. Jedną z nich - klasyczne sam na sam zaprzepaścił Krupa, która nie trafił w bramkę GKS-u. Chwile później skupieni na kłótniach o rzut karny Lotnicy zaspali w defensywie a gospodarze jednym długim krosowym podaniem uruchomili swojego napastnika, który wykorzystał 1 na 1 z Jaroszem i otworzył wynik spotkania.

W 43 minucie nasi gracze kłócić się już nie musili bowiem sędzia główny po zagraniu ręką obrońcy GKS-u zdecydowanie wskazał na "wapno". Karnego na gola zamienił Białkowski i do przerwy utrzymał się remis 1:1.

Wydawało się, że w drugiej połowie Lotnicy, których przewaga wzrosła strzelą kolejnego gola i wywiozą bardzo cenne 3 punkty. Na boisku w 65 minucie zameldował się Wyka, który podmienił Niemirskiego

Niestety najpierw w zamieszaniu podbramkowym  za mało przytomności wykazał Turczyk, który z 5 metrów strzelił prosto w bramkarza  a w ostatniej minucie meczu Szwagrzyk również z kilu metrów nie potrafił trafić do sieci. Chwilę wcześniej - w 85 minucie Zawadzki wszedł za Krupę

Szkoda, że nie udało się zdobyć kompletu punktów ale nie od dzisiaj wiadomo, że mecze w Warcie Bolesławieckiej to trudne pojedynki i jeden punkt wydaje się również cenny. Patrząc jednak na poniższe wyniki i sytuację w tabeli pozostaje mały niedosyt bo zamiast na 5 miejscu Lotnicy mogli znajdować się już na najniższym stopniu podium. Ponadto liderująca Victoria znowu wygrała i nad naszą drużyną ma już 10 pkt przewagi.

Komplet wyników 12 kolejki:

Piast Wykroty 7-2 Cosmos Radzimów 29 października, 14:00
GKS Warta Bolesławiecka 1-1 Lotnik Jeżów Sudecki 28 października, 15:00
Orzeł Wojcieszów - Pogoń Świerzawa
w pierwotnym terminie (29 października, 14:00) odwołany z powodu złego stanu boiska
Victoria Ruszów 1-0 Stella Lubomierz 29 października, 13:00
BKS Bobrzanie Bolesławiec 1-2 Gryf Gryfów Śląski 29 października, 15:00
Sparta Zebrzydowa 1-2 Julia Szklarska Poręba 29 października, 11:00
Granica Bogatynia 7-1 Hutnik Pieńsk 28 października, 14:00
Łużyce Lubań 1-0 TS Parzyce 28 października, 14:00