Następny mecz: niedziela, 12.5.2024, 14:00
Nowogrodziec

Liga Okręgowa / "Johny" przegrywa na własnych śmieciach z Tadkiem

15 wrz 17

LIGA OKRĘGOWA [5.kolejka]Zwycięstwo w wyjazdowym meczu w Wojcieszycach

Zwycięstwem Lotnikowego sternika zakończyło się prestiżowe spotkanie dwóch prezesów - ikon jeleniogórskiego okręgu piłkarskiego i Lotnik przywiózł z Wojcieszyc bardzo cenne 3 punkty

Od początku spotkania na boisku dominowali Lotnicy. Byli bardziej agresywni i zdecydowani, czego potwierdzeniem może być fakt zdobycia żółtej kartki przez naszego kapitana Krzysztofa Białkowskiego, który został "pomalowany" już w 2 minucie, po faulu na byłym zawodniku Lotnika - Krzysztofie Micku. Lotnicy długo utrzymywali się przy piłce raz po raz atakując bramkę Dubiela. Woskar nie pozostawał jednak jedynie w odwrocie czego dowodem był groźny strzał Łukasza Kowalskiego z rzutu wolnego, który obronił jednak Adrian Jarosz. Ataki gospodarzy ograniczały się jednak w głównej mierze do grania długich podań w kierunku doświadczonego "Kowala", brak w nich było pomysłu na sforsowanie obrony Lotnika. Dodatkowo dobrze dysponowany Ziomek radził się sobie całkiem nieźle w starciu z 10ką ze Szklarskiej Poręby.

W 20 minucie na dogodną pozycje wychodził Sebastian Wyka jednak został sfaulowany tuż przed polem karnym przez Dubiela, która za to zagranie otrzymał żółtą kartkę. Gospodarze grali coraz bardziej nerwowo, bowiem w 22 minucie żółtko zainkasował również Kowalski. Lotnicy natomiast wciąż atakowali i w 24 minucie dopieli swego. Kieć obsłużył ładnym podaniem Krupę a ten sprytnie obrócił się z piłką i otworzył wynik spotkania. Do przerwy Lotnik wygrywał 1:0. Tuż przed gwizdkiem żółtą kartką został jeszcze ukarany środkowy obrońca naszego zespołu - Robert Turczyk.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Krupa mógł podwyższyć wynik, kiedy faulowany w polu karnym przez Dubiela utrzymał się na nogach a bramkarz Woskara z trudem obronił jego strzał. W 61 minucie trener Milewski dokonał zmiany "pokoleniowej". Na boisku za Wykę pojawił się stary żołnierz Lotnika - Leszek Kurzelewski, który w poźniejszym fragmencie meczu odegrał kluczową rolę. Chwilę wcześniej zmiany dokonał też dokonał trener gospodarzy i na boisku za Łukasza Kowalskiego pojawił się Bartosz Golonka. W międzyczasie coraz bardziej niecierpliwi gospodarze łapali kolejne kartki. W 65 minucie, kolejny były Lotnik - Rudnicki a w 75 minucie grający prezes i trener Woskara - Krzysztof Jahn.

Warto dodać, że drużyna gospodarzy była znacznie liczniejsza tego dnia, bowiem na ławce rezerwowych trener miał do dyspozycji aż 7 graczy natomiast Lotnicy w obwodzie mieli tylko dodatkowych 3 graczy. Popularny "Johny" dokonał jeszcze trzech zmian wprowadzając kolejno: Charko (70'), Ziółkowskiego (76') i kolejnego byłego Lotnika Michała Madeja (84'). Miejsca na boisku ustępowali wyżej wymienionym kolegom: Rudnicki, Micek i Pędzik. Trener Lotnika na boisku wprowadził jeszcze w 75 minucie Oktawiana Szwejka, który wymienił "na placu" wracającego po długiej kontuzji Górskiego.

Niestety dla gospodarzy, rotacje w ofensywie nie przyniosły pożądanego efektu i to Lotnicy zdobyli kolejnego gola. W 77 minucie Krzysztof Białkowski zagrał na króki słupek a wspomniany wcześniej Leszek Kurzelewski wpakował piłkę do sieci. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie chociaż Lotnicy mogli go podwyższyć. 18 metrów przed polem karnym faulowany był Suchanecki, co skutkowało podyktowanie rzutu wolnego. Do piłki podszedł Bialkowski, który oddał dobry strzał jednak podobnie jak w meczu z Hutnikiem Pieńsk trafił w poprzeczkę. Trzymamy kciuki, by nasz kapitan miał kolejne okazje i w  końcu trafił do bramki rywala ze stałego fragmentu gry. W doliczonym czasie gry żółtą kartkę zarobił jeszcze Charko.

Woskar - Lotnik 0:2.