Następny mecz: niedziela, 12.5.2024, 14:00
Nowogrodziec

Liga Okręgowa / Liga Okręgowa [II kolejka] Sparta Zebrzydowa na tarczy.

21 sie 17

Liga Okręgowa [II kolejka] Sparta Zebrzydowa na tarczy.

W pierwszym domowym spotkaniu Lotnik przekonująco pokonał Spartę Zebrzydowa 5-1. Podopieczni Artura Milewskiego odnieśli pierwsze zwycięstwo w niedawno rozpoczętym sezonie ligi okręgowej.

Spotkanie miało ważny wymiar psychologiczny. Po spadku z IV ligi dolnośląskiej wiele osób zastanawiało sie jak zawodnicy Lotnika odnajdą sie w nieco innej piłkarskiej rzeczywistości. Wysoka porażka w pierwszej kolejce w Bolesławcu zdawała się potwierdzać te obawy, dlatego domowa konfrontacja ze Spartą miała dać odpowiedź jak zespół odnalazł się nowych realiach.

Sparta Zebrzydowa okazala się idealnym zespołem do przełamania i poprawy nastrojów po slabej inauguracji w wykonaniu zawodników ze Sportowej.Już w 14-ej minucie Igor Szwagrzyk strzelił pierwszego gola dla Lotnika, zaś kolejne cztery minuty przyniosły bramkę Kamila Masela. Gdy w w 33-ej minucie Sebastian Wyka podwyższył prowadzenie miejscowych jasne sie stało,że tylko prawdziwy kataklizm może pozbawić Lotników 3 pkt.

Co prawda tuż po przerwie w 16-tce gospodarzy sfaulowany zostal Paweł Wilk ( Robert Kumoś wykorzystał rzut karny dla Sparty), jednak podpieczni trenera Artura Milewskiego szybko odarli ze złudzeń zebrzydowian, za sprawą Michała Piwińskiego, który skutecznie dobił strzał w słupek Masela i było 4-1. Piąty gol to ponownie zasługa Piwińskiego, który po rzucie wolnym wykonywanym przez Białkowskiego okazał się najsprytniejszy w polu karnym gości.

Wynik daje tydzień spokoju trenerowi i zawodnikom Lotnika, którzy mogą na większym luzie przygotowywać się do ciężkiej walki o czołowe lokaty w lidze okręgowej - rozbudzone IV ligowe apetyty na pewno nakazują upatrywać w Lotniku jednego z kadydatów do awansu. Na ile te oczekiwania potwierdzi rzeczywistość - przekonamy się po kolejnych spotkaniach.

Za tydzień w Bogatynii pojedynek dwóch spadkowiczów - walki na trudnym przygranicznym terenie napewno nie zabraknie.

2.kolejka 19.08.17 godz.17.00

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - SPARTA ZEBRZYDOWA 5-1 (3-0)  GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU

Bramki: 1-0 Szwagrzyk (14') 2-0 Masel (18') 3-0 Wyka (33') 3-1 Kumoś (53') 4-1 Piwiński (59') 5-1 Piwiński (82')

Żółte kartki: Lis oraz P. Kumoś
Sędziował: Kamil Snacki jako główny oraz Wacław Bocheński i Rafał Kowalski
Widzów: 100

LOTNIK: Maćkowski - Białkowski, Ziomek, Kierlik, Piwiński, Suchanecki, Wyka, Turczyk, Masel, Kieć, Szwagrzyk / Zawadzki, Madej, Niemirski, Krupa, Lis, Stompór.
SPARTA: Mrozik - Plichta, D. Zdunek, Pietraszun, E. Skóra, P. Kumoś, M. Kumoś, R. Kumoś, Wilk, Dybał, K. Wałęga / Klecha, J. Skóra, G. Zdunek, Lewkowicz, M. Wałęga, Engel