Liga Okręgowa / Lotnik dalej szybuje na wysokim pułapie.

16 wrz 18

Lotnik dalej szybuje na wysokim pułapie.

Lotnik pokonuje GKS Wartę Bolesławiecką.

Sporo emocji przysporzyli w niedzielne przedpołudnie piłkarze Lotnika oraz GKS-u kibicom, którzy dość licznie pojawili się przy Sportowej 13. Od początku inicjatywę mieli Jeżowianie jednak do 20 minuty nie przekładało się to na bramkowe okazje. Wtedy to Suchanecki "pocelował" w okno bramki gości jednak piłkę pewnie wyłapał Purta

Wydawało się, że bramki w tym meczu to tylko kwestia czasu i w 28 minucie Lotnik mógł otworzyć wynik spotkania. Szymon Szeliga został sfaulowany w polu karnym a jedenastkę na gola próbował zamienić Białkowski. Niestety jego strzał obronił Purta i zazwyczaj niezawodny w takich sytuacjach kapitan Lotnika musiał obejść się smakiem. Na szczęście Lotnicy nie zamierzali zwalniać tempa i stwarzali sobie kolejne okazje.

Dobrze operowały skrzydła Jeżowskiego szybowca i w 32 minucie Masel znakomicie dośrodkował w pole karne. Niestety drugi skrzydłowy Szeliga minimalnie nie trafił w bramkę gości. Ten sam zawodnik szybko odbrobił jednak lekcję i w 34 minucie sprokurował gola dla Lotnika. Jego strzał obronił wprawdzie golkiper z Warty ale był już bezradny przy dobitce Piwińskiego. 1:0 dla Lotnika i wydawało się, że może być już tylko z górki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Niestety po przerwie Lotnik nie potrafił dobić rywala a goście nabierali wiatru w żagle. Efektem ich lepszej gry był rzut karny, którego na gola w 70 minucie zamienił Jaśkiewicz. Zaczęły się przypominać demony z poprzedniego sezonu kiedy Lotnik wielokrotnie wypuszczał zwycięstwo z rąk.

Na szczęście w tym sezonie drużyna z Jeżowa jest jakby odmieniona czego dowiodła już minutę po stracie bramki. Znakomitym podaniem w uliczkę popisał się Michał Piwiński, który odnalazł w polu karnym Maćka Suchaneckiego. Doświadczony napastnik Lotnika najpierw trafił w słupek ale potem skutecznie dobił piłkę do siatki ustalając wynik spotkania.

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - GKS WARTA BOLESŁAWIECKA 2-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Piwiński 34', 1-1 Jaśkiewicz 70', 2-1 Suchanecki 71'.
Żółte kartki: Białkowski, Ziomek, Górski oraz Kulesza, Krzysik.
Sędziowali: Tomasz Kasiński - jako sędzia główny oraz Marcin Domina i Kacper Aftyka jako asystenci.

LOTNIK: Jarosz - Pelowski, Białkowski (64 Kieć), Piwiński, Niemirski (60' Górski), Suchanecki, Szukiel, Wersocki, Masel, Ziomek, Szeliga (85' Wyka).

Rezerwowi:Kustosz, Bereźnicki, Kierlik, Wyka, Górski, Kieć.

GKS: Purta - Głowacki, Frykowski, Kurasiewicz, Guimares, Kulesza, Krzysik, Jaśkiewicz, Kaliciak, Pełech, M. Pyrka

Rezerwowi: Jankowski, A. Pyrka.