IV Liga Dolnośląska / Lotnik przegrywa po meczu walki

25 paź 14

Lotnik przegrywa po meczu walki

Porażką 3:2 zakończył się wyjazd drużyny Lotnika Jeżów Sudecki do Lwówka.

Jechaliśmy do Lwówka pewni siebie jednak z respektem do przeciwnika pamiętając ciężkie mecze w przeszłości. Przed pierwszym gwizdkiem nastawialiśmy się na mecz walki i też tak było. Od pierwszych minut było widać zaangażowanie i wolę walki u obu ekip. Drużyna Lotnika przeważała od samego początku utrzymując się dłużej przy piłce jednak to Lwówek wyszedł na prowadzenie. W 7 minucie meczu po składnej akcji gospodarzy było 1:0. Jeżowianie nie podłamali się i ruszyli ostro do przodu jednak nie wiele z tego wynikało. Po jednym z rzutów rożnych dla Lwówka i niezdecydowaniu obrony naszej drużyny było już 2:0. Mimo perfekcyjnie spisującej się dotychczas formacji defensywnej Jeżowa, Lwówkowi udało się strzelić już dwie bramki i byłą to sytuacja, do której zawodnicy przyjezdnych nie przywykli w tej rundzie rozgrywek. W 37 minucie składną akcję w środku przeprowadzili Górgul, Suchanecki oraz Bojanowski gdzie ten ostatni wygrał pojedynek 1 vs 1 kierując futbolówkę do bramki. Przy tej akcji doszło jednak do wielkiego wybuchu złości ze strony gospodarzy, gdyż w trakcie przeprowadzanej kontry naszego zespołu jeden z zawodników Lwówka upadł w okolicach środka boiska i zawodnicy Czarnych domagali się wybicia piłki na aut. Tak się nie stało i od tego momentu gra na boisku mocno się zaostrzyła. Warto dodać, że sędzia pozwalał na grę na granicy faulu w wielu przypadkach dopuszczając do zbyt agresywnej gry. Przed końcem pierwszej połowy prostopadłe podanie ominęło formację obrony i sytuację sam na sam z Maćkowskim wykorzystał zawodnik Czarnych Lwówek. Był to przysłowiowy gol do szatni, który mógł podłamać zawodników naszej drużyny. Druga połowa to przewaga drużyny Lotnika i gra z kontry drużyny gospodarzy. Próby Lotnika przypominały jednak bicie głową w mur. W 87 minucie doskonale w polu karnym odnalazł się Górgul i nieco ekwilibrystycznym strzałem umieścił idealnie piłkę w siatce Czarnych. Ostanie minuty to rozpaczliwa obrona gospodarzy, którym ostatecznie udało się dowieźć zwycięstwo do końca. Czarni Lwówek Śląski - Lotnik Jeżów Sudecki 3:2.

Skład Lotnika Jeżów Sudecki: Maćkowski - Bizoń, Gozdek, Madej, Kocot - Pieńkowski, Białkowski, Gałuszka, Bojan - Górgul, Suchanecki Rezerwowi: Niemirski, Wyka.

Autor tekstu:Artur Niemirski