LKS LOTNIK Jeżów Sudecki
OFICJALNY PORTAL KLUBU SPORTOWEGO LOTNIK

IV Liga Dolnośląska / Lotnik zwycięski.

28 May 17

Lotnik zwycięski.

Wygrana z Wartą 4:2

    Mimo, że tylko cud może uratować nasz klub przed spadkiem (już wiadomo, że wobec pozostałych nikorzystnych dla nas wyników rywali, na pewno za rok zargramy w lidze okręgowej) wyników do niższej klasy rozgrywkowej to nasi zawodnicy chcą pokazać, że potrafią i nie są przysłowiowymi „dostarczycielami punktów”. GKS Warta Bolesławiecka to zespół, który sobotni mecz musiał wygrać, aby przedłużyć swoje szanse na utrzymanie w IV lidze dolnośląskiej zachodniej. Przed meczem było już wiadomo, że przyjezdni będą głęboko zmotywowani i inny wynik niż zwycięstwo ich nie interesuje.
   Od pierwszych minut nasi zawodnicy przejęli inicjatywę na boisku co potwierdzały liczne i składne akcje zagrażające bramce strzeżonej przez bramkarza GKS-u. W 13 minucie po indywidualnej akcji Kamila Masela piłka została dośrodkowana w pole karne gdzie skutecznie interweniował obrońca GKS-u. Futbolówka trafiła jednak pod nogi nabiegającego Artura Niemirskiego, który oddając strzał trafił w stojącego w polu karnym Macieja Górskiego. Ten wykazał się dużym refleksem, przyjął piłkę i skierował ją do bramki rywali – 1-0!. Zawodnicy z Warty Bolesławieckiej nie zdołali się otrząsnąć, a było już 2-0. Po kolejnej indywidualnej akcji Kamila Masela, idealnie został obsłużony Damian Górgul, który z 5 metrów uderzył piłkę głową. Bramkarz gości z trudem interweniował jednak odbił futbolówkę na tyle niefortunnie, że trafiła ona ponownie pod nogi Górgula i ten nie miał już problemów, aby umieścić ją w sieci. Przeciwnik próbował odnaleźć drogę do bramki strzeżonej przez Macieja Maćkowskiego przede wszystkim długimi podaniami jednak były one zbyt niecelne. Przy jednym z tego typu zagrań niefortunnie interweniował Robert Turczyk ,który naciskany przez napastnika GKSu dotknął piłkę ręką i sędzia nie miał wątpliwości, aby wskazać na „wapno”. Ku uciesze kibiców Lotnika pojedynek nerwów z Kraśnickim wygrał Maćkowski i wynik pozostał bez zmian. Do ciekawostek należy fakt, że bramkarz Lotnika obronił swój pierwszy rzut karny w barwach jeżowskiego zespołu.

    Druga połowa to zdecydowana inicjatywa zawodników z Warty Bolesławieckiej i próby wyprowadzenia „kontry” ze strony Lotnika. W 60 minucie po faulu przed polem karnym, rzut wolny na gola zamienił zawodnik GKSu, który technicznym strzałem przy słupku zdobył gola kontaktowego. W 65 minucie było już 2-2 kiedy po kolejnym rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym piłka „wturlała” się do bramki strzeżonej przez Maćkowskiego.

   Po tych wydarzeniach drużyna przyjezdnych wyraźnie złapała wiatr w żagle, a wśród naszych zawodników zaczynało być widać zmęczenie i trudy tego spotkania. Trener Artur Milewski musiał coś zmienić i zaczął od znakomicie dziś dysponowanego Kamila Masela. W jego miejsce wprowadził Filipa Pieńkowskiego i był to „strzał w dziesiątkę”. W 82 minucie Pieńkowski wbiegł w pole karne i wycofał piłkę do nabiegającego Macieja Górskiego, który wiedział co z nią zrobić. Drużyna przyjezdnych nieustannie starała się odwrócić losy tego spotkania jednak mimo groźnych akcji piłka nie znalazła już drogi do bramki Lotnika. W doliczonym czasie gry, Lotnik postawił przysłowiową „kropkę nad i”. Po rzucie wolnym Krzysztof Białkowski silnie uderzył piłkę w pole karne, ta odbiła się od Pieńkowskiego i trafiła do niezawodnego Damiana Górgula, który równo z gwizdkiem kończącym spotkanie ustalił wynik na 4-2.

27.kolejka 27.05.17 godz.16.00

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - GKS WARTA BOLESŁAWIECKA 4-2 (2-0)  

Bramki: 1-0 Górski (5') 2-0 Górgul (15')  2-1? (57') 2-2 Pełdiak (65') 3-2 Górski (82') 4-2 Górgul (90+4')

Żółte kartki: Kraśnicki
Sędziowali: Marcin Tomalski jako główny oraz Konrad Zawadzki i Michał Lewandowski.
Widzów: 30

LOTNIK: Maćkowski - Białkowski, Kierlik, Turczyk, Kieć, Niemirski, Suchanecki, Górski, Górgul, Masel (60' Pieńkowski), Wyka (87' Stompór).
GKS: Biały - Głowacki, Kraśnicki, Lisowski, Mikietiuk, Mucha, Pełdiak, Puzio, Spychalski, Kapecki. Rezerwowi: Bernacki, Bernat, Krzysik, Wydysz

Poniżej relacja i kilka zdjęć z zaprzyjaźnionego portalu: http://jg24.pl/?txt=38774&title=ambitny_lotnik_walczy_do_konca

Autor tekstu:AN8

Autor zdjęć: Piotr Kuban


zobacz listę

Komentarze (0)

SENIORZY - IV LIGA DOLNOŚLĄSKA - (zachód)
Zespół M. Pkt.
1. Chrobry II Głogów 22 52
2. Karkonosze Jelenia Góra 22 49
3. Apis Jędrzychowice 22 43
4. Sparta Rudna 22 41
5. Mewa Kunice 23 39
6. Kuźnia Jawor 23 37
7. Leśnik Osiecznica 23 36
8. Stal Chocianów 23 34
9. Prochowiczanka Prochowice 23 33
10. Orkan Szczedrzykowice 23 31
11. Odra Ścinawa 23 29
12. Górnik Złotoryja 23 28
13. Sparta Grębocice 23 28
14. Gryf Gryfów Śląski 23 26
15. Konfeks Legnica 23 25
16. Włókniarz Leśna 22 22
17. Orla Wąsosz 22 20
18. KS Legnickie Pole 23 19
19. Lotnik Jeżów Sudecki 22 11


Partnerzy