12 wrz 16

Młodzicy Lotnika z Wlenia wracają na tarczy .

Młodzicy - III kolejka ligi okręgowej.

W sobotę 10 września odbyła się trzecia seria gier ligi okręgowej Młodzików. Młodzi Lotnicy wyruszyli do Wlenia podejmować tamtejszą Pogoń.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando dużo lepszych fizycznie zawodników Pogoni. Nasza młoda drużyna przegrywała przede wszystkim pojedynki siłowe, ale sprytem i umiejętnościami technicznymi próbowala zniwelować niedostatki fizyczne. Mimo,że w naszej bramce bardzo dzielnie spisywał się Damian Sidło Pogoń w pierwszej połowie zdołała strzelić Lotnikowi aż cztery bramki. Brak dwóch podstawowych obrońców i bramkarza był niestety dość widoczny (na meczu zabrakło Szymona Tomonia, Bartłomieja Kulaszki i Jakuba Bieleckiego)

Gra Lotników w drugiej połowie  wyglądała już o wiele lepiej, coraz częściej udawło się im budować składne akcje i zagrażać bramce Pogoni. Szczególnie groźne były liczne dośrodkowania, których niestety nie udawało się zamieniać na gole. W jednej z kolejnych akcji Lotnika Kajetan Kulczycki świetnie przedarł się przez obronę Pogoni mijając trzech zawodników i z zimną krwią wykończył swoją solową akcję. Była to pierwsza strzelona bramka Lotnika w tym sezonie ligi okręgowej młodzików. Niestety zawodnicy z Wlenia także nie pozostawali bierni – po dwóch kontrach znaleźli sposób na pokonanie naszego bramkarza. Pod koniec meczu nasi Młodzicy bezskutecznie szukali swoich szans w strzałach z rzutów wolnych, wynikających z licznych fauli popełnianych na naszych graczach przez zawodników Pogonii. Próbowali m.in. Kajetan Kulczycki oraz Kamil Jemai. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 6:1 dla Pogoni Wleń.

LOTNIK : Sidło – Kowal, Gerus, Durka, Kulczycki, Mela, Lewandowski, Jasiński, Statkowski. Rezerwowi: Jemai.

Autor tekstu:Tomasz Madej

Autor zdjęć: Tomasz Madej