22 lis 19

Młodzicy z awansem do ligi okręgowej!

Sukces Młodzików.

Drużyna młodzików Lotnika zdeklasowała rywala w meczu o awans!

Rozegrany 16 listopada, ostatni mecz młodzików w sezonie był także walką o awans. Zarówno drużyna Lotnika Jeżów Sudecki oraz Lechii Piechowice podchodziły do ostatniej kolejki z taką samą ilością oczek, natomiast nasz zespół miał wygrany mecz bezpośredni. Mali piłkarze Lotnika podejmowali na wyjeździe zespół Orła Wojcieszów. Aby wejść do wyższej ligi – w grę wchodziła jedynie wygrana.

Równo o godzinie 10:00 po raz pierwszy zagwizdał sędzia tego spotkania. Mecz zaczął się po myśli zawodników Lotnika, ponieważ już w pierwszej minucie po uderzeniu Igora Linkiewicza nasza drużyna wyszła na prowadzenie. Niestety w kolejnych minutach coraz odważniej poczynali sobie pod bramką naszego bramkarza, Bartosza Łukowskiego, zawodnicy Orła Wojcieszów. W 13. minucie dopięli swego i wyrównali wynik spotkania. Gol rywali podziałał motywująco na podopiecznych trenera Rafała Kaczorowskiego. Bramkę do szatni z rzutu karnego strzelil Radosław Pruś, pewnie pokonując bramkarza drużyny przeciwnej. Wynik do przerwy - 1:2 dla Lotnika.

Bramka ewidentnie dodała skrzydeł naszej drużynie. W drugiej połowie rozwiązał nam się worek z bramkami – na szczęście strzelali już tylko młodzi Lotnicy. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy, w 32. minucie, pięknym strzałem z dystansu iście lotnicze bombardowanie rozpoczął Oskar Lipianin. W ślad za nim poszedł kapitan, Igor Linkiewicz, ponownie wpisując się na listę strzelców. Nasza drużyna zupełnie kontrolowała przebieg gry już do końca spotkania, rzadko dopuszczając gospodarzy do słowa. Na listę strzelców wpisywali się jeszcze Ignacy Zieliński, Mikołaj Mejsner oraz hat-tricka skompletował Igor Linkiewicz. Wynik końcowy – 1:7 dla Lotnika.

GRATULACJE!

Skład: Łukowski – Wójcik, Żbikowski, Wójtowicz, Mejsner, Linkiewicz, Sus, Pruś, Dzieciątkowski, Lipianin, Oracz, Zieliński.

Zespół młodzików Lotnika Jeżów Sudecki sezon skończył na pierwszym miejscu, tym samym awansował do wyższej klasy rozgrywkowej.