Następny mecz: niedziela, 12.5.2024, 14:00

Liga Okręgowa / Pucharowe zwycięstwo z Woskarem

21 wrz 17

Pucharowe zwycięstwo z Woskarem

Lotnik zwycięża 3:1 w Wojcieszycach

Kolejnym zwycięstwem nad Woskarem Szklarska Poręba zakończyła się potyczka Lotników z drużyną, która swoje mecze rozgrywa w Wojcieszycach. Tym razem było to zwycięstwo pucharowe. Wynik końcowy to 3:1 (przypomnijmy, że całkiem niedawno Lotnik wygrał z tym samym rywalem w lidze 2:0).

Pierwsza połowa, prawie cała to dość wyrównane spotkanie. Mimo, iż posiadanie piłki było po stronie Lotników z Jeżowa, to Woskar mądrze się bronił i agresywnie doskakiwał to piłkarzy trenera Milewskiego co na mokrej murawie znacznie utrudniało konstruowanie akcji. Do 43 minuty można stwierdzić, że był to po prostu mecz walki z lekkim wskazaniem na graczy w niebieskich strojach. Jednak kiedy obie drużyny powoli myślami były już w szatni, do głosu doszli Jeżowianie. PIłkę z rzutu rożnego dośrodkował Wyka a w polu karnym najwyżej wyskoczył Madej, który otworzył wynik spotkania. Do przerwy wynik 0:1 na niekorzyść Woskara.

Od początku drugiej połowy nasza drużyna zaczęła się powoli "rozkręcać" czując, że ma swojego rywala na przysłowiowym widelcu. W 48 minucie przeczucia naszej drużyny zamieniły się w kolejną bramkę. Bardzo dobrym dośrodkowaniem z lewego skrzydła popisał się Białkowski a bramkę głową w efektowny sposób zdobył Krupa

W 50 minucie z uwagi na kontuzje boisko opuścił Tomasz Madej a na boisku pojawił się bohater ostatniej akcji z meczu ligowego - wychowanek klubu Oktawian Szwejk

Lotnicy dalej kontrolowali przebieg spotkania raz po raz nękając defensywę gospodarzy.  W 52 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Niemirski ale z ostrego kąta oddał strzał prosto w ręce bramkarza. Wtedy do roboty wzięli się podopieczni Łukasza Kowalskiego. Trzeba przyznać, że tego dnia bardzo aktywny był Julian Rudnicki. Nasz był gracz przemieszczał się sprawnie po boisku i sprawiał sporo problemów naszej defensywie.  W jednej z akcji w środku boiska karając nawet (bez skrupułów) byłego kolegę Pawła Kierlika tzw."dziurką". Gracz Woskara najpierw próbował szczęścia po rzucie wolnym wykonywanym przez Pawła Walczaka, jednak jego strzał obronił Adrian Jarosz. Następnie ten sam zawodnik w dogodnej sytuacji w 58 minucie przeniósł piłkę znacznie ponad poprzeczkę.

W 61 minucie trener Lotnika wprowadził na boisko Mateusza Zawadzkiego, który wymienił Sebastiana Wykę a w 63 minucie na placu gry zawitał weteran jeleniogórskich boisk - Arkadiusz Gawlik, który zmienił lekko kontuzjowanego Krupę. W drużynie gospodarzy pojawił się popularny "Alosza", który również reprezentował w przeszłości barwy naszej drużynie, chociaż był to dość krótki epizod. Młody zawodnik Woskara był dość aktywny jednak jego akcje nie przekładały się na zdobycze bramkowe.

W 76 minucie swoją bardzo dobrą grę znakomitym dośrodkowaniem z prawej strony zwieńczył Rudnicki a wprowadzony w drugiej połowie na boisko Charko, postanowił przyćmić to znakomite podanie pięknymi nożycami, zmniejszając prowadzenie Lotników do jednej bramki. Trzeba przyznać, że było to naprawdę ładne trafienie.

Goście uwierzyli w siebie i w 80 minucie kolejna okazję zmarnował Aleksiej Kuncewicz (Alosza), który z ostrego kąta z lewej strony pola karnego uderzył wprost w ręce Jarosza. Lotnicy próbowali się odgryźć i  ale Gawlik, który najpier wypracował sobie ładną pozycję do strzału uderzył Panu Bogu w okno. Od tej pory Lotnicy znowu przejęli inicjatywę. W 85 minucie strzał Zawadzkiego wyłapał golkiper gospodarzy. W 87 minucie nieznacznie pomylił się z kolei Niemirski, który uderzył obok lewego słupka. W 88 minucie sytuację sam na sam zmarnował Gawlik, który ładnie minął bramkarza ale potem za daleko wypuścił piłkę, którą następnie przejął obrońca Woskara.

W 90 minucie jeszcze jedną szansę miał Kuncewicz ale przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Kiedy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie kropkę nad "i" postawili Lotnicy. Piłkę w polu karnym otrzymał Zawadzki, który balansem zwiódł obrońcę a następnie umieścił piłkę w długim rogu bramki Kosińskiego. Po tej akcji sędzia Snacki zakończył spotkanie.