Akademia / Trampkarze lepsi od Olimpii Kamienna Góra

23 paź 17

Trampkarze lepsi od Olimpii Kamienna Góra

Trampkarze - XI kolejka ligi okręgowej

W minioną sobotę 21 października drużyna trampkarzy Lotnika gościła w Jeżowie drużynę Olimpii Kamienna Góra. Olimpia przyjechała do Jeżowa jako vicelider rozgrywek, co zapowiadało ciekawe spotkanie.

Po zeszłotygodniowej niespodziewanej przegranej w Bolesławcu, gdzie pomimo ogromnej przewagi w posiadaniu piłki Lotnicy nie potrafli sobie poradzić z broniącąym się całym składem przeciwnikiem, trener Lotnika postanowił zamieszać ustawieniem naszej drużyny. Do środka został przesunięty Karmel, który razem z Masłem i Cichym mieli opanować środek boiska i tworzyć sytuacje bramkowe kolegom.

Mecz jeszcze się dobrze nie rozpoczął a już przegrywaliśmy. Goście w 2 minucie wyprowadzili kontrę i wyszli na prowadzenie. Trener Lotnika Adrian Lis przeżył deja vu z ostatniego meczu. Chłopcy wzięli się do odrabiania strat. W 8 minucie po bardzo ładnym strzale głową Aleks doprowadził do remisu. Pięć minut póżniej było już 2:1 dla Jeżowa. Strzelcem bramki z rzutu wolnego był Masło. Chłopcy cały czas przeważali. Mecz toczył się na połowie gości. Posiadanie piłki oscylowało na poziomie około 80% na korzyść naszej drużyny. Brakowało jednak wykończenia akcji. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy goście mieli rzut wolny w odległości około 25-30 metrów od naszej bramki. Zawodnik Olimpii zdecydował się na starzał, który znalazł jakimś cudem drogę do bramki. I tak pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:2.

Po przerwie obraz gry nie ulegał zmianie. Wciąż to Lotnicy atakowali i prowadzili grę. W tej części poprawiła się jednak skuteczność. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Karmel. Otrzymał piłkę na 30 metrze, na pełnej szybkości minął trzech obrońców i bęcąc w polu karnym huknął pod poprzeczkę. Dwie minuty później po bramce Aleksa było 4:2 dla Jeżowa. Po tej bramce oraz po zmianach wprowadzonych przez trenera Adriana Lisa tempo siadło. Lotnicy mając dobry wynik, skupili się na dokładnym rozgrywaniu kolejnych akcji. Goście próbowali się odgryzać, ale bardzo dobrze grała nasza linia obrony. Na pięć minut przed końcem meczu wynik ustalił Kostek. Była to nagroda za jego "ciężką pracę" przez całe spotkanie.

Zapraszamy do obejrzenia FOTO RELACJI z tego meczu.

LOTNIK Jeżów Sudecki - OLIMPIA Kamienna Góra 5-2 (2-2)

Skład Lotnika: Sofian Jemai (Br)Dawid Michalski, Dawid Nowak, Kacper Czpakowski, Michał Karmelita, Olaf Mela, Marcel Dąbek, Aleks Mazurkiewicz, Jakub Maślak, Mateusz Karmelita, Konstanty Motyka

Rezerwowi: Damian Sidło, Łukasz Jasiński. Trener: Adrian Lis

Strzelcy bramek dla Lotnika: Aleks Mazurkiewicz - 2, Konstanty Motyka - 1, Mateusz Karmelita - 1, Jakub Maślak - 1

W zeszłą sobotę 14.10 nasza drużyna udała się do Bolesławca, gdzie niespodziewanie uległa drużynie gospodarzy 1:2. Z relacji trenera mecz przegraliśmy przede wszystkim w głowach. Takie mecze są bolesnym, lecz niezbędnym doświadczeniem oraz materiałem dla trenera i chłopaków do analizy i nauki.

BOBRZANIE Bolesławiec - LOTNIK Jeżów Sudecki  2-1 (1-0)

Skład Lotnika: Sofian Jemai (Br)Dawid Michalski, Dawid Nowak, Kacper Czpakowski, Michał Karmelita, Olaf Mela, Kamil Piętka, Aleks Mazurkiewicz, Jakub Maślak, Mateusz Karmelita, Konstanty Motyka

Rezerwowi: Damian Sidło, Łukasz Jasiński, Jakub Durka  Trener: Adrian Lis

Strzelcy bramek dla Lotnika: Mateusz Karmelita - 1,