Akademia / Trampkarze na fali.

16 maj 21

Trampkarze na fali.

Wygrana trampkarzy w Mysłakowicach.

Kolejne zwycięstwo trampkarzy Lotnika. W sobotę 15.05.2021 nasi młodzi piłkarze udali się do Mysłakowic na mecz z miejscowym Orłem. Początek meczu to dominacja z naszej strony, która szybko została udokumentowana w postaci bramki. W 7 minucie Mikołaj Mejsner wykorzystał podanie z głębi pola i pewnie pokonał bramkarza gości. W 19 minucie było już 2:0 a błąd jednego z obrońców wykorzystał Marcel Dzieciątkowski. W 33 minucie padł kolejny gol dla przyjezdnych. Na 3:0 trafił Dawid Denc. Od tego momentu oddaliśmy inicjatywę gospodarzom, którzy starali się zagrozić naszej bramce jednak świetnie współpracowała ze sobą linia obrony oraz nasi bramkarze.

W 2 połowie znów szybko zdobyliśmy bramkę a na listę strzelców po raz drugi wpisał się Dawid Denc. Niestety nasza drużyna od 50 do 65 minuty miała gorszy kwadrans co dwukrotnie wykorzystali zawodnicy Orła. Obie bramki niemal w identyczny sposób zdobył Damian Włodarczyk a dwukrotnie asystował mu Kacper Wrona. W 70 minucie po składnej akcji naszych zawodników bramkę samobójczą zdobył jeden z obrońców Mysłakowic. W 72 minucie za niesportowe zachowanie czerwoną kartkę otrzymał Jakub Kasprzak. Chwilę później hattricka ustrzelił Dawid Denc.

Zwycięstwo w tym spotkaniu odniesione przez naszych trampkarzy było z pewnością zasłużone. Od początku atakowaliśmy rywali i chcieliśmy jak najszybciej zdobyć bramkę. Plan wykonaliśmy szybko przez co grało nam się swobodniej. Kolejne bramki to zasługa dobrze grającej całej drużyny. Mieliśmy również słabszy okres w grze jednak cieszę się, że chłopcy potrafią wyjść z takich sytuacji obronną ręką dzięki czemu mogliśmy cieszyć się z 6 wygranej. Cieszę się z naszego bilansu 6:0:0 oraz zdobytych 29 bramek przy straconych zaledwie 5. To pokazuje, że cały okres przygotowawczy przepracowaliśmy bardzo ciężko.  Nasi zawodnicy nawet podczas lockdownu spotykali się i wspólnie biegali.

Skład Lotnika: Kaźmierczak, Wiśniewski, Wójcik, Linkiewicz, Jemai, Smoliński, Rypiński, Kuciński, Dzieciątkowski, Mejsner, Denc. Rez: Bajer, Andruszkiewicz, Oracz, Wolf, Pruś, Butkowski.

Autor tekstu:Paweł Szabat

Autor zdjęć: Paweł Szabat