IV Liga Dolnośląska / Ważne zwycięstwo Lotnika w meczu o 6 punktów

29 mar 15

Ważne zwycięstwo Lotnika w meczu o 6 punktów

Lotnik Jeżów Sudecki - Piast Wykroty

Mamy to! Zwycięstwo w meczu za 6 punktów! Mecz nazwany hitem kolejki z racji bezpośredniego pojedynku drugiej i trzeciej drużyny klasy okręgowej. Od pierwszego gwizdka mecz mógł się podobać z powodu szybkiego tempa i walki w każdej części boiska.

Pierwsza polowa toczyła się pod dyktando drużyny Lotnika lecz po 10 minutach nic na to nie wskazywało gdyż  to drużyna gości była częściej w posiadaniu piłki. Gdy z drużyny gości zeszło powietrze inicjatywę przejęli gospodarze, którzy utrzymali ją do końca pierwszej połowy . W 15 min Maciej Suchanecki po indywidualnej akcji wyszedł sam na sam z bramkarzem Piasta Wykroty i pewnie uderzył po ziemi zdobywając pierwsza bramkę ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców. Lotnicy nie zwalniali tempa wykorzystując zarówno lewa jak i prawa stronę boiska. Goście próbowali za wszelka cenę wyrównać jednak świetnie spisywała się w tym spotkaniu defensywa Lotnika, która praktycznie uniemożliwiała przedostanie się zawodnikom  Wykrot w pobliże naszej „16”. W 25 minucie po doskonałym ok. 30 m podaniu Pawła Kierlika do Maćka Suchaneckiego, ten drugi próbując ominąć bramkarza gości został przez niego sfaulowany bramkarz  w konsekwencji słusznie ujrzał czerwony kartonik. Sytuacja ta jakby podłamała drużynę Piasta a Lotnik dalej grał swoje. W 35 minucie po akcji dobrze dysponowanego w tym spotkaniu "Suchego" wbiegł on w pole karne gości po ziemi wycofał piłkę na 11 metr gdzie przytomnie zachował się Damian Górgul przepuszczając piłkę do nadbiegającego Artura Niemirskiego. Ten dostawił nogę i precyzyjnym uderzeniem wyprowadził drużynę Lotnika na dwu bramkowe prowadzenie. Wszyscy zastanawiali się czy Artur nie dostanie powołania na mecz  kadry narodowej z Irlandią :)

Do końca pierwszej polowy nic już się nie wydarzyło. Dwubramkowe prowadzenie i osłabienie drużyny Piasta rozluźniło zawodników Lotnika co mogło się dla naszej drużyny źle skończyć. Od początku drugiej polowy nasza drużyna oddala inicjatywę zawodnikom  Wykrot, którzy poczuli ze mogą jeszcze odwrócić losy tego spotkania na swoja korzyść. Mimo wielu prób defensywa Lotnika dalej spisywała się bez zarzutów co mogło podłamać drużynę Piasta, której nie można odmówić zaangażowania i konsekwencji. Jeżowianie nastawili się na grę z kontry co wiele razy kończyło się groźnymi sytuacjami pod bramka przyjezdnych. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-0 co daje nam sześciopunktową przewaga nad obecnie trzecią drużyną Piasta Wykroty.

Przypominamy, że klasa okręgowa z powodu zbliżających się świąt zagra dopiero za dwa tygodnie. Nasza drużyna rozegra mecz na wyjeździe z drużyną GKS Raciborowice.

Skład:
Maćkowski - Kocot, Kierlik, Madej, Góral, Niemirski (74' Krystecki), Białkowski (C), Pieńkowski (87' Wyka), Bojanowski (82' Serafinowicz), Górgul (64' Gawlik), Suchanecki (90' Miotk)

Poniżej załączamy link do lokalnych portali gdzie opisywany był nasz mecz połączony z foto relacją:

Autor tekstu:Maciek & Arczi

Autor zdjęć: Piotr Kuban